Everton postawi na uznane nazwisko? Jest faworyt do zastąpienia Lamparda

Marcelo Bielsa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marcelo Bielsa

Władze Evertonu podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Frankiem Lampardem. Faworytem do zastąpienia Anglika na ławce trenerskiej jest Marcelo Bielsa – donosi Sky Sports.

  • Frank Lampard nie będzie dłużej odpowiadał za wyniki Evertonu
  • Głównym faworytem do zastąpienia go jest Marcelo Bielsa
  • Argentyńczyk od blisko roku pozostaje bez zatrudnienia

Everton postawi na sprawdzonego trenera?

Everton od początku sezonu znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Zespół miał ambicję do walki o udział w europejskich pucharach, a tymczasem będzie bił się o utrzymanie w Premier League. Aktualnie “The Toffees” nie mogą wydostać się ze strefy spadkowej, a ostatnia porażka z West Hamem United przesądziła o zwolnieniu Franka Lamparda. Władze angielskiego klubu podjęły taką decyzję w poniedziałek, choć nie wydano jeszcze oficjalnego komunikatu.

Skomplikowany problem wymaga sprawdzonego rozwiązania. Najprawdopodobniej z tego założenia wychodzi Everton, bowiem faworytem do zastąpienia Anglika jest Marcelo Bielsa. Doświadczony szkoleniowiec od blisko roku pozostaje na trenerskim bezrobociu. W lutym 2022 roku zakończył swoją prace w Leeds United i od tego czasu nie związał się z nowym klubem.

Argentyńczyk był jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski, lecz w tym przypadku ostatecznie postawiono na Fernando Santosa. O Bielsy mówiło się również w kontekście West Hamu United, lecz ostatnie zwycięstwo z Evertonem pozwoliło Davidowi Moyesowi zachować swoją posadę.

To sprawia, że rosną szanse “The Toffees” na zatrudnienie 67-latka. jego niemal czteroletnia kadencja w Leeds United wywołała spore uznanie na Wyspach Brytyjskich.

Zobacz również:

Legenda reprezentacji Polski ma dołączyć do sztabu Santosa
Łukasz Piszczek

Fernando Santos najprawdopodobniej zostanie we wtorek ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Tomasz Włodarczyk donosi, że do jego sztabu dołączą Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek. W poniedziałek nastąpił istotny zwrot w sprawie nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santos wylądował w Polsce i wszystko wskazuje, że to on przejmie schedę po Czesławie Michniewiczu Tomasz Włodarczyk donosi, że

Czytaj dalej…

Komentarze