Legenda reprezentacji Polski ma dołączyć do sztabu Santosa

Łukasz Piszczek
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Piszczek

Fernando Santos najprawdopodobniej zostanie we wtorek ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Tomasz Włodarczyk donosi, że do jego sztabu dołączą Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek.

  • W poniedziałek nastąpił istotny zwrot w sprawie nowego selekcjonera reprezentacji Polski
  • Fernando Santos wylądował w Polsce i wszystko wskazuje, że to on przejmie schedę po Czesławie Michniewiczu
  • Tomasz Włodarczyk donosi, że do sztabu Portugalczyka dołączą Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek

Piszczek i Kaczmarek dołączą do sztabu Santosa? “Dokumenty na stole”

Jeszcze w piątek rano wydawało się, że kwestia obsadzenia posady selekcjonera reprezentacji Polski rozegra się pomiędzy Vladimirem Petkoviciem a Paulo Bento. Wtem, jak grom z jasnego nieba, pojawiło się zdjęcie Fernando Santosa w okolicy warszawskiego lotniska. Według licznych doniesień to właśnie mistrz Europy z reprezentacją Portugalii przejmie schedę po Czesławie Michniewiczu.

Sporo polemiki wzbudzają też kwestie personalne dotyczące sztabu nowego trenera. Mateusz Skwierawski w rozmowie z portalem Meczyki.pl poinformował, że posadę asystenta zaoferowano Michałowi Probierzowi. Nie wiadomo jednak, jak zareagował na tę propozycję selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski.

Tomasz Włodarczyk poinformował też, że do sztabu Santosa może dołączyć jedno naprawdę wielkie nazwisko. Mowa tu o Łukaszu Piszczku, ale w tym kontekście wymienia się również Tomasza Kaczmarka. To 66-krotny reprezentant kraju wzbudza jednak większe zainteresowanie.

O prawym obrońcy w samych superlatywach wypowiadają się wszystkie osoby związane ze szkołą trenerów. Paweł Grycmann zachwalał zdolności trenerskie Piszczka. 37-latek bierze obecnie udział w kursie na trenera UEFA A+B. Kaczmarek, z kolei, przez rok prowadził samodzielnie Lechię Gdańsk. Od sierpnia pozostaje bezrobotny.

Jak donosi Włodarczyk, jeszcze w poniedziałek Piszczek i Kaczmarek spotkają się z Santosem. Dokumenty dotyczące ich zatrudnienia są już przygotowane, teraz wszystko zależeć będzie od przebiegu rozmowy.

Oficjalnie nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy we wtorek o godzinie 13:00.

Zobacz też: PZPN zaoferował Santosowi kilkuletni kontrakt.

Komentarze