Erling Haaland pobił 94-letni rekord w Man City

Erling Haaland w tym sezonie strzelił 39 goli w 36 spotkaniach. Jednocześnie zawodnik pobił klubowy rekord pod względem zdobytych bramek w jednym sezonie, który obowiązywał od sezonu 1928/1929.

Erling Haaland
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland
  • Wielki wyczyn zaliczył we wtorkowy wieczór Erling Haaland
  • Norweg w tej kampanii zdobył już 39 bramek dla Manchesteru City, licząc wszystkie rozgrywki
  • Biuro prasowe przekazało, że 22-latek pobił rekord Tommy’ego Johnsona

Haaland z kolejnym niesamowitym osiągnięciem

Erling Haaland jest maszynką do strzelenia goli. Zawodnik zdobywa bramki z częstotliwością karabinu maszynowego. We wtorkowy wieczór w starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk był jak huragan.

Biuro prasowe Manchesteru City poinformowało natomiast, że reprezentant Norwegii pobił klubowy rekord, który należał do Tommy’ego Johnsona. Strzelił 38 goli w sezonie 1928/1929.

Haaland został też we wtorkowy wieczór trzecim piłkarzem w historii z pięcioma strzelonymi golami w meczu Ligi Mistrzów. Wcześniej takie osiągnięcia zaliczyli tylko Lionel Messi i Luis Adriano.

Norweski napastnik w tej kampanii oprócz penta-tricka ma też na swoim koncie pięć hat-tricków. Okazję na poprawienie swojego bilansu strzeleckiego będzie miał już w najbliższą sobotę, gdy Man City w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Anglii zagra z Burnley.

Czytaj więcej: Haaland po magicznej nocy. “To moja supermoc”

Komentarze