Długa lista kandydatów na trenera Evertonu. Znany szkoleniowiec odmówił

Jose Mourinho
Pressfocus Na zdjęciu: Jose Mourinho

Everton zwolnił Rafę Beniteza. Klub szuka teraz następcy Hiszpan. Ofertę prowadzenie tej drużyny otrzymał już nawet pewien utytułowany szkoleniowiec.

  • Everton poszukuje trenera po zwolnieniu Rafy Beniteza
  • Klub ten spotkał się z odmową ze strony Jose Mourinho
  • Na liście jest wielu innych kandydatów

Everton ma listę potencjalnych następców Beniteza

Gdy Farhad Moshiri zatrudniał Rafę Beniteza przed startem sezonu 2021/2022, liczył, że Hiszpan osiągnie sukcesy z Evertonem. Właściciel tego klubu pomylił się jednak i za namową zarządu postanowił rozstać się z dotychczasowym trenerem.

Everton ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową, więc klub postanowił szybko znaleźć nowego trenera. The Toffees zwrócili się do Jose Mourinho, którego Roma zanotowała najgorszy start w lidze od dłuższego czasu. Portugalczyk pozostał jednak wierny rzymskiej ekipie.

Zdaniem The Telegraph faworytem Evertonu jest były trener tego klubu (2013-2016), czyli Roberto Martinez. Hiszpan nie ukrywa, że chętnie wróciłby na Goodison Park. Aktualnie przygotowuje on jednak Belgię do tegorocznego mundialu. Trudno wyobrazić sobie, że porzuci on teraz kadrę. Zwolnienie go z kontraktu to rzekomo koszt dwóch milionów euro.

The Athletic uważa zaś, że największe szanse na poprowadzenie Evertonu ma wychowanek tego klubu, czyli Wayne Rooney. Anglik walczy jednak o utrzymanie w Championship z Derby County. Pozostałe kandydatury to bezrobotni: Frank Lamapard, Niko Kovac, Rudi Garcia, czy Graham Potter z Brighton.

Czytaj także: Everton powiedział dość. Benitez zwolniony

Komentarze