Conte podekscytowany powrotem do zawodu trenera

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Antonio Conte został we wtorek menedżerem Tottenhamu Hotspur. Tym samym Włoch po zaledwie kilku miesiącach po rozstaniu z Interem Mediolan wrócił do zawodu trenera. 52-latek nie ukrywał radości z tego powodu.

  • Antonio Conte został we wtorek (2 listopada) nowym menedżerem The Spurs
  • Były selekcjoner reprezentacji Włoch związał się umową z nowym pracodawcą do końca następnego sezonu
  • 52-latek udzielił krótkiego komentarza dotyczącego objęcia sterów nad ekipą z Londynu

Tottenham zaczyna nowy etap

Antonio Conte związał się z klubem z Londynu umową do końca czerwca 2023 roku. Według medialnych doniesień były selekcjoner Squadra Azzurra ma zarobić w trakcie swojego pobytu w klubie z Tottenham Stadium mniej więcej 20 milionów funtów.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę wrócić do pracy w roli trenera i to w klubie Premier League. Tottenham Hotspur ma najnowocześniejsze obiekty i jeden z najlepszych stadionów na świecie – mówił Antonio Conte cytowany przez BBC Sport.

– Już nie potrafię doczekać się na rozpoczęcie pracy w nowym klubie. Moim celem jest przekazać zespołowi i kibicom pasję, mentalność i determinację, które zawsze wyróżniały mnie jako zawodnika i trenera – dodoał Włoch.

Już w najbliższy czwartek The Spurs zmierzą się w Lidze Konferencji Europy z Vitesse Arnhem. Tymczasem w najbliższy weekend rywalem Tottenhamu będzie Everton. Później londyńska ekipa uda się na przerwę reprezentacyjną, a po niej zmierzy się z Leeds United.

czytaj więcej: Antonio Conte został oficjalnie nowym menedżerem Tottenhamu

Komentarze