Championship: Norwich blisko awansu, Villans w barażach

Mateusz Klich

Norwich City w praktyce zapewniło sobie w poniedziałek awans do Premier League, chociaż zanotowało czwarty remis z rzędu. Kanarki zremisowała ze Stoke City 2:2, ale że Leeds United (90 minut i żółta kartka Mateusza Klicha) znowu zawiodło i przegrało 0:2 w Brentford, to na trzecie miejsce już spaść w zasadzie nie mogą.

By tak się stało, Leeds musiało wygrać dwa ostatnie mecze różnicą łącznie pięciu goli, przy jednoczesnych dwóch porażkach Norwich także łączną różnicą pięciu bramek.

Wpadkę Pawii wykorzystało także Sheffield United, które pewnie ograło 3:0 Hull City (całe spotkanie Kamila Grosickiego) i umocniło się na drugiej pozycji w tabeli.

Miejsce w barażach zapewniło sobie Aston Villa, które pokonało Millwall 1:0 i zanotowało dziesiąte kolejne zwycięstwo. Do strefy barażowej wróciło za to Derby County, które wygrało z Queens Park Rangers (90 minut i żółta kartka Pawła Wszołka), wyprzedzając Middlesbrough oraz Bristol City, które przegrały swoje mecze.

Na krawędzi spadku do League One znalazło się z kolei Rotherham United, które po porażce z Birmingham City 1:3 nadal ma trzy punkty straty do Millwall.