Burnley na samym dnie, pewna wygrana The Blues

Kurt Zouma

Gracze Chelsea FC (w ramach wyjazdowej potyczki Premier League) pewnie wygrali z piłkarzami Burnley FC 3:0 (1:0). Dzięki tej wiktorii podopieczni Lamparda awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Aktualna sytuacja gospodarzy jest natomiast dramatyczna. W tym momencie piłkarze Burnley FC są bowiem na ostatniej lokacie.

Faworytem sobotniego spotkania byli oczywiście piłkarze z Londynu. W końcu gospodarze przed tą potyczką nie mieli na swoim koncie ani jednej wiktorii. W pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie jedno oczko i zajmowali miejsce w strefie spadkowej. Z kolei The Blues (jedna potyczka więcej) zainkasowali dziewięć punktów.

To jednak zawodnicy Burnley FC mogli otworzyć wynik dzisiejszego starcia z londyńczykami. W piątej minucie dobrą sytuację miał Barnes, ale uderzył niecelnie i nie zmusił golkipera Chelsea do interwencji.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 26. minuty. Goście przeprowadzili składną akcję, Abraham króciutko wycofał do Ziyecha, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie znaleźli się w tarapatach.

W 57. minucie podopieczni Dyche’a mogli doprowadzić do wyrównania. Znowu okazję miał Barnes, lecz po raz kolejny zabrakło mu precyzji i gracze Chelsea cały czas prowadzili jednym trafieniem.

Kilka minut potem zawodnicy The Blues prowadzili już 2:0. Mount precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Zouma i pokonał golkipera Burnley FC.

W 70. minucie podopieczni Lamparda definitywnie rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie. Bramkę zdobył Werner, który otrzymał podania od Ziyecha i wykorzystał sytuację sam na sam.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Chelsea FC pewnie triumfowali 3:0. W tym momencie goście mają 12 oczek. Pogrążeni w kryzysie gospodarze nie powiększyli swojego dorobku i wciąż mają tylko jeden punkt…