Kolejny gol Bednarka! Polak zafundował Kanonierom nokdaun przed przerwą!

Jan Bednarek
PressFocus Na zdjęciu: Jan Bednarek

Jan Bednarek tuż przed przerwą otworzył wynik meczu pomiędzy Southampton a Arsenalem. Polak pozostał w polu karnym po rzucie rożnym i wykorzystał podanie Mohameda Elyounoussiego. Był to gol na wagę triumfu jego drużyny.

• Jan Bednarek strzelił bramkę na 1:0 w meczu jego Southampton z Arsenalem
  • Ten gol dał Świętym pierwszy triumf po serii sześciu spotkań bez zwycięstwa
  • To czwarte trafienie Polaka w tym sezonie Premier League

Bednarek z golem przeciwko Arsenalowi!

Southampton było gotowe na kolejny ciężki mecz. W sobotę na stadion Świętych przyjechał Arsenal, a w dodatku gospodarze mogli “pochwalić się” serią pięciu porażek w sześciu ostatnich spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Southampton w pierwszej połowie udanie bronił się przeciwko Kanonierom. Ci częściej mieli piłkę, ale nie przekładało się to na klarowne okazje podbramkowe. Koncentracja opłaciła się gospodarzom tuż przed przerwą. James Ward-Prowse wykonywał rzut rożny, po którym udanie zainterweniował Aaron Ramsdale. Futbolówka wróciła jednak jak bumerang w pole karne londyńczyków. Mohamed Elyounoussi z boku pola bramkowego podał do Jana Bednarka, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

To najlepszy sezon strzelecki w karierze polskiego defensora. To już jego czwarty gol w bieżącej kampanii Premier League. Wcześniej łącznie ta sztuka udała mu się trzykrotnie podczas czterech sezonów.

Pojedynek Southamptonu z Arsenalem zakończyło się wynikiem 1:0. Polak został tym samym bohaterem fanów na St. Mary’s Stadium.