Arteta zapowiada letnią ofensywę transferową Arsenalu

Mikel Arteta
Pressfocus Na zdjęciu: Mikel Arteta

Arsenal ma za sobą kolejny rozczarowujący sezon, w którym nie udało się zdobyć żadnego trofeum. W klubie potrzeba zmian, z czego sprawę zdaje sobie Mikel Arteta. Hiszpan oczekuje latem wielu wzmocnień i zapowiedział, że z drużyną pożegna się równie duże grono piłkarzy.

  • Arsenal ma najmłodszą kadrę w Premier League
  • W drużynie brakuje doświadczonych zawodników ze światowego topu
  • Zdaje sobie z tego sprawę trener, który chciałby latem wzmocnić skład na kilku pozycjach

Utalentowani wychowankowie nie wystarczą do sukcesów

Zgodnie z zapowiedziami Mikela Artety, skład Arsenalu w przyszłym sezonie wciąż będzie opierał się na młodych zawodnikach. Zespół potrzebuje jednak także wzmocnień w postaci piłkarzy światowej klasy, by móc rywalizować o trofea. W obecnym składzie Kanonierów takowych zdecydowanie brakuje.

Z uwagi na słabsze mecze z Tottenhamem i Newcastle, Arsenalowi grozi utrata szansy na awans do Ligi Mistrzów. W tabeli wyprzedził ich Tottenham, który także ma ogromny apetyt na kwalifikację do przyszłej edycji najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Biorąc pod uwagę, że Koguty zagrają z ostatnim w tabeli Norwich, szanse na to, że Arsenal awansuje do Ligi Mistrzów są nikłe. 

Arteta zdaje sobie sprawę, że Arsenal w letnim okienku transferowym musi postarać się o transfery klasowych piłkarzy na wielu pozycjach. Zapytany o plany na letnie okienko odpowiedział – Przede wszystkim chodzi o balans w składzie.

– Trochę uporządkowaliśmy już kadrę i mamy lepiej zbalansowany skład, aniżeli jeszcze niedawno. Teraz powinniśmy dodać do niego jeszcze światowej klasy zawodników, którzy będą mieli więcej aniżeli 19, czy 20 lat – stwierdził Hiszpan.

– Zrobimy co trzeba żeby tylko wzmocnić się na każdej pozycji. Nie chodzi tylko o wiek zawodników, ale przede wszystkim ich jakość. Są wyznaczniki takie jak charakterologiczni liderzy, jakość motoryczna, umiejętności wykańczania akcji. Musimy poprawić się na wielu tych płaszczyznach – dodał.

Czytaj też: Arsenal z szansą na pozyskanie skreślonego w Barcelonie obrońcy

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze