Arsenal z szansą na pozyskanie skreślonego w Barcelonie obrońcy

Piłkarze Arsenalu
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Arsenalu

Samuel Umtiti może wkrótce zmienić barwy klubowe. Według informacji Footbal.london zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Arsenal. Taki ruch mógłby pozwolić zmniejszyć sternikom FC Barcelony wydatki na wynagrodzenia.

  • Latem pracodawcę może zmienić Samuel Umtiti
  • Francuski defensor znajduje się na celowniku Arsenalu
  • Rynkowa wartość zawodnika to dwa miliony euro

Umtiti odbuduje formę w Premier League?

Samuel Umtiti ma kontrakt ważny z FC Barceloną do końca czerwca 2026 roku. Mało prawdopodobne jest jednak, aby zawodnik wypełnił umowę z Katalończykami do końca.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Barcelona jest otwarta na sprzedaż zawodnika, którego rynkowa wartość piłkarza wynosi dwa miliony euro. Chętny na pozyskanie Francuza jest Arsenal, który już na początku roku starał się sfinalizować transfer z udziałem 28-latka.

Umtiti od dawna znajduje się na radarze działaczy The Gunners. Zawodnik do ekipy z Camp Nou trafił w 2016 roku z Olympique Lyon za 26 milionów euro. W trakcie swojej kariery piłkarz rozegrał 31 meczów w drużynie narodowej. Z reprezentacją Francji wygrał w 2018 roku mistrzostwo świata.

Notowania Umtitiego spadły, gdy światło dzienne ujrzała wiadomość, że piłkarz nie chciał obniżyć swojej pensji w Barcelonie, gdy zgodził się na to między innymi Lionel Messi. Na Francuza spadła wówczas lawina krytyki ze strony kibiców Blaugrany.

Umtiti w trakcie sezonu 2021/2022 rozegrał tylko jedno spotkanie w koszulce Barcelony. Łącznie w szeregach Katalończyków rozegrał 133 mecze, notując w nich dwa trafienia i jedną asystę.

Czytaj więcej: Barcelona marzy o gwieździe Sevilli

Komentarze