Arteta: pokazaliśmy, że dalej wierzymy w sukces

Arsenal pokonał na wyjeździe Newcastle United (2:0), nie pozwalając odskoczyć Manchesterowi City na większy dystans. Choć Kanonierzy nie zależą już od siebie, Mikel Arteta twierdzi, iż jego podopieczni udowodnili, że będą próbować do samego końca.

Mikel Arteta
PressFocus Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Arsenal pokonał w hicie Newcastle United (2:0) i wciąż ma szansę na mistrzostwo Anglii
  • Obecnie Manchester City ma punkt przewagi i mecz w zanadrzu
  • Mikel Arteta chwalił jednak swych podopiecznych po ostatnim gwizdku

“Sport zawsze daje ci drugą szansę”

Arsenal nie odpuszcza w walce o mistrzostwo Premier League. W niedzielę Kanonierzy wygrali na niezwykle trudnym terenie – na stadionie Newcastle United (2:0). Po ostatnim gwizdku Mikel Arteta miał jedynie miłe słowa dla swoich podopiecznych.

Pokazali, co jest niezbędne, by przyjechać tutaj, do tego otoczenia, i mierzyć się z tak świetną ekipą – i wygrać. Pokazali, że chcą iść dalej, dalej wierzyć. Chcą wielkiej nagrody. Musieliśmy to zrobić dzisiaj i daliśmy z siebie wszystko, by wygrać ten mecz. Sport zawsze daje ci drugą szansę. Musisz ją wykorzystać, uczyć się z tych złych momentów. Pamiętać, jak się wtedy czułeś, by móc to przezwyciężyć i zachować inaczej. Drużyna sprawiła się naprawdę świetnie – powiedział hiszpański trener.

Arsenalowi pozostały trzy mecze ligowe do końca sezonu. Obecnie Manchester City ma punkt przewagi i jedno spotkanie do rozegrania więcej. Kanonierzy muszą jednak głównie patrzeć na siebie, a ich najbliższym wyzwaniem będzie przyjazd graczy Brighton & Hove Albion na Emirates Stadium.

Czytaj więcej: Ten Hag broni podopiecznego po jego kolejnym błędzie.

Arsenal
Brighton
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14 maja 2023 17:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze