Arteta rozczarowany formą Arsenalu. Pogratulował mistrzostwa City

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, pogratulował Manchesterowi City zwycięstwa w Premier League, ale jednocześnie nie krył swojego rozczarowania fatalną dyspozycją Arsenalu w ostatnich tygodniach.

Mikel Arteta
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Arsenal przez długi czas przewodził w Premier League
  • Kanonierzy na finiszu przegrali jednak walkę z Manchesterem City
  • Arteta po meczu był rozczarowany formą swoich zawodników

Fatalny finisz Arsenalu w Premier League

Osiem punktów przewagi dwa miesiące temu nie wystarczyło. Arsenal wygrał tylko dwa z ostatnich ośmiu meczów, a sobotnia porażka z Nottingham Forest ostatecznie przesądziła o losach mistrzowskiego tytułu na korzyść Manchesteru City.

– Gratuluję Manchesterowi City. Oni są mistrzami i zasłużyli na zwycięstwo. Przepraszam, ponieważ stworzyliśmy przekonanie, że możemy to osiągnąć, ale nie byliśmy w stanie i to jest moja odpowiedzialność. To dla nas bardzo smutny dzień – mówił Arteta po końcowym gwizdku pojedynku z Nottingham.

– Dzisiaj powinniśmy zagrać znacznie lepiej. Mieliśmy cel. Jednak kiedy przychodzi kwiecień i maj, potrzebujesz 24 graczy grających na najwyższym poziomie, pełnych pewności siebie i gotowych do rywalizacji, a z wielu powodów tego właśnie nam zabrakło. To była dla nas niesamowite dziesięć miesięcy. Zespół znacznie się poprawił na przestrzeni ostatnich lat. Bardzo chcieliśmy sięgnąć po tytuł, ale się nie udało. To dla nas ogromne rozczarowanie – dodał menedżer Kanonierów.

Zobacz również: Trener Bayernu wściekły po porażce. “Przegapiliśmy wszystko w drugiej połowie”

Komentarze