Lucas Torreira
Lucas Torreira fot. Gokhan Balci / Anadolu Agency// Hepta / Sport

Arsenal otwarty na wypożyczenie Torreiry

Jak podaje znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Arsenal jest skłonny wypożyczyć Lucasa Torreirę. Kanonierzy chcieliby wypożyczyć Urugwajczyka do Serie A. Zainteresowani ściągnięciem pomocnika są Fiorentina i Torino.

Czytaj dalej…

Fabrizio Romano donosi, że Arsenal jest otwarty na opcję wypożyczenia Lucasa Torreiry. Najlepszym kierunkiem dla Urugwajczyka ma być klub z Serie A. Drużynami z ligi włoskiej, interesującymi się wypożyczeniem pomocnika Kanonierów są Fiorentina i Torino.

Powrót do Serie A

Lucas Torreira większość swojej dotychczasowej kariery spędził we Włoszech. Pierwszym włoskim klubem Urugwajczyka była Pescara. Pomocnik w pierwszym sezonie zagrał tylko 5 spotkań w Serie B, ale wystarczyło to, aby przyciągnąć uwagę włodarzy Sampdorii, którzy wykupili go za 3 miliony euro, ponownie wypożyczając go do Pescary. W drugim sezonie w barwach Delfinów rozegrał 29 spotkań na zapleczu Serie A, zdobywając przy tym cztery bramki. W kolejnych dwóch sezon stał się już regularnym graczem Sampdorii, w której to zagrał łącznie w 74 meczach, strzelając przy tym cztery gole.

Urugwajczyk, swoimi dobrymi występami przyciągnął uwagę Arsenalu, który wykupił go z Sampdorii w 2018 roku za 28 milionów euro. Do tej pory pojawiały się informacje, że Kanonierzy chcieli transferu definitywnego Torreiry, ponieważ od przybycia Artety, niezbyt dobrze się on prezentuje. Fabrizio Romano donosi jednak, że Arsenal jest gotów wypożyczyć Lucasa bez opcji wykupienia piłkarza.

Zainteresowanie piłkarzem wykazała Fiorentina. Viola mimo zakontraktowania Bonaventury, który ma podobną specyfikację co Torreira, chciałaby mimo wszystko widzieć Urugwajczyka w swoich szeregach. Zdaje się jednak, że to Torino jest najbliżej ściągnięcia Lucasa z Arsenalu. Obecnym trenerem Byków jest Marco Giampaolo. Był on szkoleniowcem Sampdorii, za czasów kiedy Torreira występował w tym klubie i prezentował bardzo dobrą dyspozycję.

Komentarze