Arsenal nawiązał kontakt z Conte. Arteta na wylocie?

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Arsenal FC według najnowszych informacji przedstawicieli mediów skontaktował się z Antonio Conte, widząc we Włochu ewentualnego następcę Mikela Artety. Posada Hiszpana w klubie z Emirates Stadium stoi pod dużym znakiem zapytania. Kanonierzy pod jego wodzą rozczarowują na starcie sezonu.

  • Arsenal na starcie kampanii 2021/2022 nie rozpieszcza swoich kibiców
  • Kanonierzy w pierwszych meczach nowego sezonu Premier League pod wodzą Mikela Artety prezentują się fatalnie
  • Tancredi Palmeri ujawnił, że władze The Gunners skontaktowali się z Antonio Conte

Conte zastąpi Artetę?

Arsenal FC według nowych wieści miał kontaktować się z Antonio Conte. Jeśli to prawda, to można przypuszczać, że dni Artety w klubie z Londynu są już policzone.

Aktualny menedżer The Gunners jest niezwykle krytykowany, nie tylko przez dziennikarzy, ale również kibiców Arsenalu. Pod wodzą Artety londyńska ekipa nie tylko nie wywalczyła punktu w Premier League, ale nawet nie zdobyła bramki.

Włoski dziennikarz Tancredi Palmieri podaje, że przedstawiciele klubu z Londynu nawiązali kontakt z byłym selekcjonerem reprezentacji Włoch, widząc w nim idealnego kandydata na następcę 39-latka. Conte aktualnie pozostaje bez zatrudnienia w zawodzie trenera. Mimo że w poprzedniej kampanii wywalczył z Interem Mediolan mistrzostwo Serie A, a sezon wcześniej poprowadził Nerazzurrich do finału Ligi Europy. W związku z tym, że miał inne podejście do polityki transferowej klubu, ostatecznie musiał rozstać się z Interem.

Według włoskiego dziennikarza były trener mediolańczyków nie jest zainteresowany praca w Arsenalu. Wpływ na to ma mieć fakt, że londyńska ekipa nie rywalizuje w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej: Arsenal przed zmianą menedżera? Pięciu kandydatów na następcę Artety

Komentarze