Manchester United wydał oświadczenie. Czy odsunie skrzydłowego od kadry?

Poważne oskarżenia pod adresem Antony'ego stawiają w trudnym położeniu Manchester United. Brazylijska federacja zdecydowała się już na usunięcie skrzydłowego z kadry. Czerwone Diabły, według The Guardian mogą postąpić podobnie.

Antony
Imago/David Rawcliffe Na zdjęciu: Antony
  • Była partnerka oskarżyła Antony’ego o znęcanie się psychiczne i fizyczne, czego Brazylijczyk się wyparł
  • Brazylijska Federacja zdecydowała o odsunięciu 23-latka z kadry
  • Manchester United w środę zdecydował się opublikować oficjalne oświadczenie

Trudne tygodnie przed Antonym

Antony mierzy się obecnie z poważnymi problemami natury prawnej. Była partnerka gracza Manchesteru United oskarżyła go o przemoc fizyczną i psychiczną. Brazylijczyk w opublikowanym oświadczeniu zaświadczył, że jest niewinny, jednak mimo to został on usunięty z kadry reprezentacji Brazylii. 

Według dziennikarzy The Guardian w trudnej sytuacji znajdują się również Czerwone Diabły. Presja opinii publicznej, zdaniem której skrzydłowy powinien podobnie jak w przeszłości Mason Greenwood zostać odsunięty od kadry staje się coraz większa. Niewykluczone, że Erik ten Hag straci zatem istotnego zawodnika. 

Manchester United nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie sytuacji Antony’ego. Jego zawieszenie wydaje się jednak kwestią czasu.

Czy Manchester United powinien odsunąć Antony’ego od kadry?

Tak 39%
Nie 58%
Nie mam zdania 3%
92+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Aktualizacja: 13:45

Manchester United zdecydował się na opublikowanie oficjalnego oświadczenia w sprawie oskarżeń pod adresem Antony’ego.

Manchester United potwierdza zarzuty postawione Antony’emu i zauważa, że policja prowadzi dochodzenie. W oczekiwaniu na dalsze informacje klub nie będzie udzielał dalszych komentarzy. Podchodzimy do tej sprawy poważnie, biorąc pod uwagę wpływ tych zarzutów na osoby, które doświadczyły przemocy” – brzmi oświadczenie.

Także u nas: Skrzydłowy wyrzucony z reprezentacji Brazylii. To reakcja na poważne oskarżenia

Komentarze