Skrzydłowy wyrzucony z reprezentacji Brazylii. To reakcja na poważne oskarżenia

Antony został w poniedziałek oskarżony przez swoją byłą partnerkę o stosowanie przemocy. Wobec poważnych oskarżeń pod adresem skrzydłowego, brazylijska federacja zdecydowała się na wyrzucenie 23-latka z reprezentacji.

Antony
Obserwuj nas w
Imago/William Volcov Na zdjęciu: Antony
  • Była partnerka oskarżyła Antony’ego o stosowanie wobec niej przemocy
  • Wobec Brazylijczyka w ostatnich dniach wydano nakaz aresztowania
  • Brazylijska federacja zdecydowała się na wyrzucenie go z reprezentacji

Antony wyrzucony z reprezentacji Brazylii

Niedawno Manchester United zakończył dochodzenie wobec Masona Greenwooda, a w poniedziałek kolejny gracz został oskarżony o podobne przestępstwa, co Anglik. Była partnerka Antony’ego oskarżyła go o stosowanie wobec niej przemocy. Gabriellą Cavallin w czerwcu złożyła zawiadomienie przeciwko 23-latkowi. 

Z początku śledztwa nie prowadzonoe w zbyt szybkim tempie, ale w ostatnich dniach śledczy przyspieszyli prace, a wobec piłkarza Czerwonych Diabłów wydano nakaz aresztowania. Na oskarżenia wobec Antony’ego zareagowała już również brazylijska federacja. Skrzydłowy został wyrzucony z reprezentacji narodowej.

“Ze względu na fakty, które zostały upublicznione w poniedziałek (09/04) dotyczące napastnika Manchesteru United Antony’ego, które wymagają zbadania, a także w celu zabezpieczenia rzekomej ofiary, zawodnika, brazylijskiej drużyny narodowej i CBF, podmiot informuje, że zawodnik zostaje wycofany z reprezentacji Brazylii. Na jego miejsce trener Fernando Diniz powołał Gabriela Jesusa, który został wstępnie wybrany z listy 36 zawodników przesłanych do FIFA” – brzmi oficjalny komunikat.

Zawodnik wydał już oświadczenie, w którym zaznacza, że padł ofiarą pomówień i jest niewinny. Brazylijczyka na pewno czekają teraz trudne tygodnie.

Przeczytaj: Miał zastraszać swoją partnerkę. Teraz gracz United wydał oświadczenie

Komentarze