Ambitne plany Anglików. 20 tysięcy na finale FA Cup

Chelsea F.C. - Sheffield United
Chelsea F.C. - Sheffield United PressFocus

Anglicy zamierzają wpuścić 20 tysięcy kibiców na finał FA Cup, który odbędzie się 15 maja. Impreza ta ma być wielkim sprawdzianem przed czerwcową imprezą Euro 2020. Na londyńskim Wembley odbędą się półfinały i finał największej tegorocznej imprezy.

Jak donosi Sky Sports, część kibiców ma pojawić się już podczas jednego z półfinałów FA Cup. Do testów wybrany ma zostać mecz Leicester City z Southampton lub Chelsea z Manchesterem City. Na trybuny Wembley ma zostać wpuszczone 4 tysiące widzów. By tak się stało poluzowane muszą zostać jednak restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Angielska Federacja współpracuje w tej sprawie z brytyjskim rządem i służbą zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że działacze otrzymają zielone światło na wpuszczenie niewielkiej liczby widzów na trybuny podczas meczów FA Cup.

Wielka Brytania wygrywa z wirusem

Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy zaplanowane na czerwiec i początek lipca mistrzostwa Europy odbędą się z udziałem kibiców. UEFA zapowiada, że ostateczna decyzja zapadnie do 7 kwietnia. Anglicy spodziewają się wariantu zgodnie z którym na stadiony wpuszczona zostanie ograniczona liczba fanów. Stąd też pomysł, by na finale FA Cup zaplanowanym na 15 maja na trybunach Wembley pojawiło się 20 tysięcy kibiców.

Wielka Brytania radzi sobie z pandemią koronawirusa najlepiej w Europie. Spada liczna zarażonych. Pierwszą dawką zaszczepionych zostało już ponad 50 procent społeczeństwa. W najbliższych tygodniach znoszone będą kolejne restrykcje i ograniczenia w przemieszczaniu się. To pozwoli na otworzenie stadionów dla przynajmniej części kibiców.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. kwietnia 2021 18:29.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze