Alli w potrzasku. Tottenham nie odda pomocnika

Dele Alli
Dele Alli PressFocus

Pomocnik Tottenhamu Hotspur Dele Alli w obecnym sezonie nie może liczyć na regularne występy w zespole prowadzonym przez Jose Mourinho. W ostatnim czasie media spekulowały na temat przyszłości reprezentanta Anglii. Jak informuje Sky Sports londyński klub nie zamierza pozbywać się 24-letniego piłkarza podczas styczniowego okna transferowego.

Alli w obecnym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał 11 spotkań zdobywając w nich dwie bramki i notując jedną asystę. W rozgrywkach Premier League na boisku pojawił się tylko cztery razy.

Piłkarz z pewnością nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji i niewykluczone, że rozważyłby zmianę klubu podczas styczniowego okna transferowego. W mediach nie brakowało w ostatnim czasie spekulacji na ten temat. Alli jest łączony między innymi z Paris Saint-Germain, którego szkoleniowcem niedawno został były trener Tottenhamu Mauricio Pochettino. Argentyńczyk bardzo dobrze zna pomocnika, który w jego zespole był podstawowym piłkarzem.

Wszystko jednak wskazuje na to, że do transferu nie dojdzie. Według informacji Sky Sports, przedstawiciele Tottenhamu chcą zatrzymać piłkarza w zespole licząc, że podejmie rywalizację o miejsce w składzie. Tottenham nie tylko nie jest zainteresowany nie tylko sprzedażą, ale również wypożyczeniem piłkarza. Decyzja władz klubu jest związana również z tym, że drużyna nadal rywalizuje na czterech frontach.

Alli w barwach Tottenhamu występuje od początku sezonu 2015/16. Do tej pory wystąpił w 160 meczach Premier League, zdobywając 50 bramek i dokładając do tego 36 asyst.

Brak regularnych występów w Tottenhamie sprawił, że Alli stracił również miejsce w drużynie narodowej. Na swoim koncie ma 37 występów i trzy gole w reprezentacji. Po raz ostatni wystąpił w niej półtora roku temu . Miało to miejsce w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów ze Szwajcarią.

Komentarze