Pomocnik odejdzie z Liverpoolu

Alex Oxlade-Chamberlain
PressFocus Na zdjęciu: Alex Oxlade-Chamberlain

Liverpool nie przedłuży wygasającego 30 czerwca 2023 roku kontraktu Alexa Oxlade’a-Chamberlaina i pomocnik opuści Liverpool po tym sezonie – donosi Fabrizio Romano.

  • Zdaje się dobiegać końca pobyt Alexa Oxlade’a-Chamberlaina na Anfield
  • Liverpool nie ma zamiaru przedłużać jego umowy
  • Obecne porozumienie wygasa 30 czerwca 2023 roku

Gdzie trafi Alex Oxlade-Chamberlain?

Kontrakt Alexa Oxlade’a-Chamberlaina z Liverpoolem kończy się już 30 czerwca 2023 roku i niemal na pewno nie zostanie przedłużony – informuje Fabrizio Romano. To oznacza, że środkowy pomocnik podczas najbliższego letniego okienka transferowego zmieni klub na zasadzie wolnej transakcji.

29-letni Anglik nie może zaliczyć do udanych swojego pobytu na Anfield, ponieważ często zmagał się z poważnymi kontuzjami, przez które opuścił wiele spotkań. 35-krotny reprezentant “Synów Albionu” jest zawodnikiem “The Reds” od sierpnia 2017 roku, kiedy to trafił na Anfield za 38 mln euro z Arsenalu.

Wychowanek Southampton w czerwonej koszulce Liverpoolu łącznie rozegrał 137 meczów, strzelił 17 bramek i dołożył do tego 15 asyst. Portal “Transfermarkt” szacuje wartość środkowego pomocnika na mniej więcej 10 milionów euro.

Na razie nie wiadomo, gdzie mógłby przenieść się Alex Oxlade-Chamberlain. Niedawno spekulowano o ewentualnym powrocie 29-letniego Anglika na St Mary’s Stadium, gdzie stawiał on swoje pierwsze piłkarskie kroki.

  • Czytaj więcej:
Nowa gwiazda Benfiki zaliczy szybki awans sportowy?
Enzo Fernandez

Enzo Fernandez przed sezonem trafił do Benfiki, a dzięki świetnej grze już w trakcie zimowego okienka może zaliczyć hitowy transfer do Premier League. Poważne zainteresowanie Argentyńczykiem wykazują Manchester United, Manchester City oraz Liverpool. Enzo Fernandez przeniósł się do Benfiki z rodzimego River Plate Jego przygoda z portugalską piłką może skończyć się bardzo szybko Już w

Czytaj dalej…

Komentarze