Nowa gwiazda Benfiki zaliczy szybki awans sportowy?

Enzo Fernandez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Enzo Fernandez

Enzo Fernandez przed sezonem trafił do Benfiki, a dzięki świetnej grze już w trakcie zimowego okienka może zaliczyć hitowy transfer do Premier League. Poważne zainteresowanie Argentyńczykiem wykazują Manchester United, Manchester City oraz Liverpool.

  • Enzo Fernandez przeniósł się do Benfiki z rodzimego River Plate
  • Jego przygoda z portugalską piłką może skończyć się bardzo szybko
  • Już w trakcie zimowego okienka pozyskać go pragną giganci z Premier League

Fernandez na celowniku wielkich klubów

W obecnym sezonie Benfica uchodzi za jedną z najlepszych ekip w całej Europie. Duża w tym zasługa świetnie funkcjonującego środka pola, w którym największą gwiazdą jest Enzo Fernandez. Argentyńczyk przeniósł się do Portugalii latem z rodzimego River Plate za kwotę 12 milionów euro. Jego wyborna dyspozycja w pierwszej części sezonu sprawia, że lada moment Benfica może zarobić ogromne pieniądze na jego sprzedaży.

W podpisanej między stronami umowie widnieje klauzula wykupu na poziomie 120 milionów euro. Ta kwota nie odstrasza europejskich gigantów, którzy chcą pozyskać Fernandeza już w trakcie zimowego okienka transferowego. Chodzi przede wszystkim o czołowe kluby Premier League. 21-letniego pomocnika w swoich szeregach widzą między innymi Manchester City, Manchester United oraz Liverpool.

Póki co Fernandez nie przejawiał zamiaru opuszczenia Benfiki po zaledwie półrocznym pobycie, więc do takiego transferu równie dobrze może dojść dopiero po sezonie. Wiele zależy od rozpoczynających się w niedzielę mistrzostw świata w Katarze. Jeśli środkowy pomocnik rozegra dobry turniej i pomoże Argentynie w osiągnięciu sukcesu, wówczas zainteresowanie nim może wzrosnąć do niebotycznych rozmiarów.

W barwach Benfiki Fernandez rozegrał 24 spotkania i uzbierał w swoich dorobku trzy trafienia oraz pięć asyst.

Zobacz również:

Chelsea zamierza skorzystać z zapisów kontraktowych skrzydłowego FC Barcelony
Ousmane Dembele

Kontrakt Ousmane Dembele z FC Barceloną obowiązuje do połowy 2024 roku. “Duma Katalonii” chce nawiązać z nim współpracę na nowych warunkach, lecz jej plany zamierza pokrzyżować Chelsea, która jest zainteresowana transferem Francuza. Chelsea przygląda się sytuacji Ousmane Dembele Jego kontrakt z FC Barceloną obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku Po sezonie klauzula wykupu w jego

Czytaj dalej…

Komentarze