Robin
Persie

Robin van Persie – były holenderski piłkarz grający na pozycji napastnika. Ostatnim jego klubem był Feyenoord Rotterdam.

Czytaj dalej…

Imię i nazwisko Robin van Persie
Data urodzenia 1983-08-06
Miejsce urodzenia Rotterdam
Narodowość Holandia
Aktualny klub zakończył karierę – ostatni klub: Feyenoord Rotterdam
Pozycja napastnik
Waga 71 kg
Wzrost 183 cm

Robin van Persie – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoRobin van Persie
Data urodzenia6 sierpnia 1983 roku
Miejsce urodzenia Rotterdam
NarodowośćHolandia
Aktualny klubzakończył karierę – ostatni klub: Feyenoord Rotterdam
PozycjaNapastnik
Waga71 kg
Wzrost1,83 m

Robin van Persie – aktualności

Robin van Persie – kariera

Urodzony 6 sierpnia 1983 roku w Rotterdamie Robin van Persie był bez wątpienia jednym z najlepszych holenderskich piłkarzy w historii. Pierwsze kroki w piłce stawiał w miejscowym zespole Excelsioru, ale już w 1996 roku przeniósł się do szkółki jednego z holenderskich gigantów – Feyenoordu.

Na boiskach Eredivisie zadebiutował w wieku 18 lat i 5 miesięcy. W pierwszych trzech sezonach występów w holenderskiej ekstraklasie rozgrał 61 spotkań, zdobywając 14 bramek. To przekonało władze londyńskiego Arsenalu do sięgnięcia po niego latem 2004 roku. Kanonierzy zapłacili wówczas za niego 4,5 miliona euro.

W klubie z północnego Londynu spędził aż osiem lat, rozgrywając w jego barwach 278 spotkań, zdobywając 132 bramki. W najlepszym sezonie 2011/12 zdobył dla Arsenalu 30 bramek i zgarnął koronę króla strzelców Premier League. W następnych rozgrywkach był już piłkarzem Manchesteru United, w którym spędził trzy kolejne lata (105 meczów i 58 bramek).

Z klubem z Old Trafford pożegnał się w 2015 roku, obierając zaskakujący kierunek jakim była Turcja. Przez 2,5 roku był piłkarzem Fenerbahce Stambuł, w barwach którego rozegrał 57 spotkań i zdobył 25 bramek w tamtejszej ekstraklasie. Na zakończenie kariery wrócił jeszcze do Feyenoordu, ale buty na kołku ostatecznie zawiesił latem 2019 roku.

W trakcie swojej kariery Van Persie rozegrał również 102 mecze w reprezentacji Holandii, zdobywając w nich 50 bramek.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Robin van Persie?

Robin van Persie rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 32.

W jakich klubach grał Robin van Persie?

Robin van Persie w trakcie swojej kariery grał w klubach SBV Excelsior, Feyenoord Rotterdam, Arsenal, Manchester United, Fenerbahce Stambuł.