Sven Botman

Sven Botman

Sven Botman to holenderski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od lata 2022 roku zawodnik Newcastle United. Mistrz Francji z LOSC Lille.

Czytaj dalej…

Sven Botman – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoSven Botman
Data urodzenia12 stycznia 2000 roku
Miejsce urodzeniaBadhoevedorp
NarodowośćHolandia
Aktualny klubNewcastle United
PozycjaŚrodkowy obrońca
Waga81 kg
Wzrost1,95 m

Sven Botman – kariera

Sven Botman już w wieku dziewięciu lat dołączył do legendarnej szkółki Ajaxu Amsterdam. Tam, wraz z upływem lat, darzono go coraz większym zaufaniem. W 2018 roku trafił do drugiego zespołu – Jong Ajax – ale po roku wypożyczono go do Heerenveen, by zbierał minuty w Eredivisie. Tam pokazał się ze świetnej strony. Na tyle, że latem 2020 roku Lille zdecydowało się zapłacić za Holendra 8 milionów euro, mimo że nie rozegrał ani meczu w seniorskim zespole Ajaxu.

W Lille z miejsca stał się etatowym członkiem wyjściowego składu. Już w pierwszym sezonie wziął udział w historycznym wydarzeniu i sięgnął z Mastifami po mistrzostwo Francji kosztem, między innymi Paris Saint-Germain. To wtedy zwrócił na siebie uwagę całej Europy.

Francję opuścił ostatecznie po dwóch latach, spełniając swoje marzenie o grze w Premier League. Newcastle United zapłaciło za niego 37 milionów euro, wierząc, że z miejsca poprawi grę defensywną zespołu.

Botman to również młodzieżowy reprezentant Holandii. Oczekuje się, że niebawem otrzyma szansę w pierwszym zespole narodowym.

Sven Botman – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Sven Botman?

Sven Botman rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 4.

W jakich klubach grał Sven Botman?

Sven Botman w trakcie swojej kariery grał w klubach Ajax Amsterdam, SC Heerenveen, Lille OSC i Newcastle United.