Newcastle grożą poważne konsekwencje. Muszą sprzedać jedną z gwiazd

Premier League ma rygorystyczne przepisy dotyczące finansów. Na świeczniku znalazł się Newcastle, który musi się pilnować, aby nie złamać zasad. Z tego względu jak podaje "The Times" angielski klub jest zmuszony do sprzedaży jednej z gwiazd.

Piłkarze Newcastle United
Obserwuj nas w
Imago / Michael Baucher Na zdjęciu: Piłkarze Newcastle United
  • Newcastle znajduje się pod obserwacją Premier League
  • The Magpies muszą przestrzegać zasad dotyczących finansowania klubu
  • Arabscy właściciele rozważają sprzedaż jednego z kluczowych graczy

Newcastle musi wybrać, której gwiazdy pozbyć się z klubu

Newcastle odkąd zostało przejęte przez fundusz z Arabii Saudyjskiej, wydało na transfery prawie 500 milionów euro. Jednak w obecnej sytuacji muszą być uważni, aby nie złamać zasad narzuconych przez Premier League. Regulacje finansowe w lidze angielskiej mają na celu zminimalizowanie strat finansowych przez angielskie kluby. “Sroki” według ostatniego sprawozdania poniosły w ostatnim roku podatkowym stratę w wysokości 73,4 miliona funtów.

Mając na uwadze to, jaka kara spotkała Everton (-10 punktów) za nieprzestrzeganie zasad, Newcastle chce uniknąć sytuacji, w której dostaną ujemne punkty. Z tego względu zarząd klubu zastanawia się nad sprzedażą jednej z gwiazd. “The Times” wymienia w tym przypadku trzy nazwiska: Bruno Guimaraes, Sven Botman oraz Alexander Isak.

Najbliżej odejścia wydaje się środkowy pomocnik z Brazylii. Guimaraes od dłuższego czasu jest łączony z transferem do Paris Saint-Germain czy FC Barcelony. W przypadku odejścia 26-latka mówi się o zarobku w wysokości 100 milionów euro, co znacznie poprawi sytuację finansową Newcastle.

Czytaj więcej: Jaka przyszłość czeka Rooney’a? Były kolega z boiska wróży mu pracę w topowym klubie

Komentarze