Reinildo
Mandava

Reinildo Mandava to mozambicki piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik Atletico Madryt. Mistrz Francji z LOSC Lille. Reprezentant Mozambiku.

Czytaj dalej…

23
IMAGO/Pressinphoto
Imię i nazwisko Reinildo Mandava
Data urodzenia 1994-01-21
Miejsce urodzenia Beira
Narodowość Mozambik
Aktualny klub Atletico Madryt
Pozycja lewy obrońca
Waga 73 kg
Wzrost 180 cm

Reinildo Mandava – kariera

Reinildo Mandava rozpoczął karierę w ojczystym Mozambiku, ale już w wieku 11 lat trafił do wielkiej Benfiki. Tam przez długi czas w niego wierzono. Otrzymał swoje szanse na wypożyczeniach w Fafe, czy S.C. Covilha.. Nigdy nie otrzymał jednak szansy w pierwszej drużynie Orłów. Latem 2018 roku trafił bowiem do Belenenses, gdzie również nie zagrał miejsca. Zimą 2019 roku, bowiem, postawiło na niego LOSC Lille. Francuzi najpierw wypożyczyli gracz, by latem wykupić go za trzy miliony euro.

W Ligue 1 Mandava ewidentnie dojrzał. Był istotnym elementem składu, który w sezonie 2020/2021 sensacyjnie wygrał mistrzostwo, pokonując galaktyczne Paris Saint-Germain. Pomimo tego sukcesu, mozambicki gracz pozostał we Francji. Dopiero zimą 2022 roku postanowił wykonać kolejny krok, przenosząc się do Atletico Madryt.

Diego Simeone z miejsca zakochał się w piłkarzu. Choć trafiał na Civitas Metrooplitano jako lewy obrońca, pełnił tam również funkcję lewego stopera w formacji z piątką defensorów. Miał wielki wpływ na podniesienie się drużyny w drugiej połowie kampanii 2022/2023.

Mandava zadebiutował w reprezentacji Mozambiku w 2014 roku i od tamtej pory jest regularnym kadrowiczem.

Reinildo Mandava – aktualności