Luka
Romero

Luka Romero to argentyński piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2024 roku zawodnik UD Almerii, do której jes wypożyczony z Milanu. Młodzieżowy reprezentant Argentyny.

Czytaj dalej…

IMAGO/Marco Canoniero
Imię i nazwisko Luka Romero
Data urodzenia 2004-11-18
Miejsce urodzenia Victoria de Durango
Narodowość Argentyna
Aktualny klub UD Almeria
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 64 kg
Wzrost 165 cm

Luka Romero – kariera

Luka Romero urodził się w Meksyku, ale już w wieku trzech lat przeniósł się do Hiszpanii. Zaczął grać w piłkę, mając lat siedem, a niedługo później dołączył do akademii RCD Mallorca. Już mając 15 lat zadebiutował w zespole seniorów, bijąc ówczesny rekord La Ligi. Widać było, że klub pokłada w skrzydłowym wielkie nadzieje. Skończyło się jednak na tym, że rozegrał w pierwszej drużynie zaledwie siedem meczów, po czym za 200 tysięcy euro odszedł do SS Lazio. Tam również nie było mu jednak łatwo zagrzać miejsce w seniorach. Mimo tego, w ciągu dwóch lat uzbierał 21 występów i zwrócił na siebie uwagę AC Milan.

Gdy latem 2023 roku jego kontrakt wygasł, Rossoneri podpisali z nim czteroletnią umowę. Jego początki w Mediolanie przypominają jednak to, co działo się w Rzymie. Pojawia się na boisku sporadycznie. W pierwszej części sezonu rozegrał cztery spotkania w Serie A, spędzając na murawie tylko 84 minuty. W styczniu 2024 roku przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do hiszpańskiej Almerii.

Romero regularnie reprezentował Argentynę na poziomie młodzieżowym. Nie zadebiutował jednak jeszcze w seniorach.

Luka Romero – aktualności