Konstantinos
Tsimikas

Kostas Tsimikas to grecki piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2020 roku zawodnik Liverpoolu, z którym wygrał, między innymi, Puchar Anglii i Puchar Ligi. Reprezentant Grecji.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/Sebastian Frej
Imię i nazwisko Konstantinos Tsimikas
Data urodzenia 1996-05-12
Miejsce urodzenia Saloniki
Narodowość Grecja
Aktualny klub Liverpool FC
Pozycja lewy obrońca
Waga 77 kg
Wzrost 179 cm

Konstantinos Tsimikas – kariera

Kostas Tsimikas rozpoczynał karierę w rodzinnych Salonikach. W wieku 17 lat przeniósł się do Panserraikosu, ale nie pozostał tam na długo. W 2014 roku sprowadził go Olympiakos Pireus. Tam szybko zadebiutował w pierwszej drużynie, ale Grecy nie mogli obiecać mu regularnej gry. Dlatego też wybrał się na dwa wypożyczenia w poszukiwaniu doświadczenia: do duńskiego Esbjergu, a także holenderskiego Willem II. Po powrocie w 2018 roku był już gotowy do regularnej gry dla Olympiakosu. Spędził w Pireusie dwa lata, pod koniec drugiego sezonu będąc wybranym najlepszym zawodnikiem swej drużyny.

Zgłosił się po niego Liverpool, który zapłacił za obrońcę 13 milionów euro. Chociaż reprezentant Grecji jest w stanie gwarantować wysoki poziom – zwłaszcza w ofensywie – nie potrafił wygryźć ze składu Andy’ego Robertsona. Mimo tego pomógł The Reds w wygraniu, między innymi, Pucharu Anglii oraz Pucharu Ligi.

Tsimikas zadebiutował w reprezentacji Grecji w 2018 roku. Dziś jest już etatowym kadrowiczem.

Konstantinos Tsimikas – aktualności