Karl
Hein

Karl Hein to estoński piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2019 roku zawodnik Arsenalu, gdzie występuje głównie w drużynie rezerw. Etatowy reprezentant Estonii.

Czytaj dalej…

31
IMAGO/Revierfoto
Imię i nazwisko Karl Hein
Data urodzenia 2002-04-13
Miejsce urodzenia Polva
Narodowość Estonia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja bramkarz
Waga 86 kg
Wzrost 193 cm

Karl Hein – kariera

Karl Hein pierwsze kroki piłkarskie stawiał w wieku ośmiu lat, w szkółce JK Loo. Następnie przeniósł się do drużyny Nomme United. Jego rozwój był harmonijny i szybko został dostrzeżony przez większe marki. Zdążył rozegrać zaledwie jedno spotkanie w seniorskim zespole na poziomie trzeciej ligi, zanim przeniósł się do akademii Arsenalu.

W wieku 18 lat po raz pierwszy pojawił się w kadrze meczowej Kanonierów, ale podczas spotkania Ligi Europy z Dundalk nie podniósł się z ławki rezerwowych. Do dziś występuje głównie w zespole młodzieżowym, choć ma już za sobą debiut w seniorskiej drużynie. 10 listopada 2022 roku wystąpił w meczu Pucharu Ligi przeciwko Brighton & Hove Albion. Londyńczycy przegrali, a Hein wpuścił trzy gole.

Pomimo tego, że Hein z rzadka ma okazję pokazać umiejętności na poziomie seniorskim, jest etatowym reprezentantem Estonii już od 2020 roku. Ma za sobą spotkania w Lidze Narodów, a także eliminacjach do mistrzostw świata i Europy.

Karl Hein – aktualności