Josip Ilicić

Josip Ilicić

Josip Ilicić to piłkarz świetnie odnajdujący się na wielu pozycjach w ofensywie. Jest czołowym zawodnikiem reprezentacji Słowenii, a także Atalanty Bergamo.

Czytaj dalej…

Josip Ilicić – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJosip Ilicić
Data urodzenia29 stycznia 1988 rok
Miejsce urodzeniaPrijedor
NarodowośćSłowenia
Aktualny klubAtalanta Bergamo
PozycjaPomocnik
Waga79 kg
Wzrost1,90 m

Josip Ilicić – kariera

Do 2010 roku Ilicić występował w ojczyźnie, gdzie zdobył mistrzostwo (2010/2011) oraz Puchar Słowenii (2009). Co ciekawe, to jedyne drużynowe trofea w dotychczasowej karierze tego zawodnika. Nabrała ona rozpędu po transferze na Półwysep Apeniński. Ilicić otrzymał szansę od Palermo, gdzie z powodzeniem grał przez trzy lata.

W 2013 roku Fiorentina wykupiła Ilicica za dziewięć milionów euro. Słoweniec trafił do klubu z ambicjami, ale nie powalczył o trofea. Po czterech latach ponownie zmienił barwy klubowe. Tym razem został graczem z Atalanty. Przygoda ta jest dla niego niezwykle udana. Słoweniec występował bowiem w Lidze Mistrzów, a w Serie A regularnie strzela i asystuje.

Ilicic reprezentuje seniorską reprezentację Słowenii od ponad dekady. W tym czasie rozegrał ponad 70 spotkań i strzelił kilkanaście goli. Jego koledzy z kadry nie prezentują jednak wysokiego poziomu sportowego. Wobec tego Ilicić nigdy nie pojechał na turniej rangi mistrzowskiej.

Josip Ilicić – aktualności