Joe
Willock

Joe Willock to angielski zawodnik występujący na pozycji środkowego pomocnika. Wychowanek Arsenalu, od 2021 roku zawodnik Newcastle United.

Czytaj dalej…

28
IMAGO/Mark Cosgrove/News Images
Imię i nazwisko Joe Willock
Data urodzenia 1999-08-20
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 71 kg
Wzrost 186 cm

Joe Willock – kariera

Joe Willock dołączył do akademii Arsenalu już w wieku 4,5 roku. To pozwoliło mu występować u boku starszych braci. Okazało się jednak, że to właśnie Joe ma najwięcej talentu i samozaparcia. Bez większych problemów pokonywał kolejne szczeble w zespołach młodzieżowych. Wreszcie, w wieku 18 lat zaliczył debiut w meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Na pierwszy mecz w Premier League musiał czekać kolejne pół roku. 15 kwietnia 2018 roku wystąpił jednak przeciwko Newcastle United. Po kolejnych siedmiu miesiącach mógł cieszyć się z debiutanckiego gola dla Kanonierów. Zdobył go w spotkaniu Ligi Europy z Worskłą Połtawa. Widać było, że londyńczycy pokładają w nim nadzieje, gdy w 2019 roku podpisał długoterminowy kontrakt.

Konkurencja w środku pola kazała mu jednak szukać szczęścia gdzie indziej. Zimą 2021 roku wybrał się na wypożyczenie do Newcastle United. Tam grał regularnie i zdobył na tyle zaufania, że Sroki zdecydowały się wykupić go latem za niemal 30 milionów euro. Teraz jest podstawowym zawodnikiem klubu z St. James’ Park.

Willock w przeszłości regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Anglii. Nie doznał jeszcze zaszczytu debiutu w seniorskiej kadrze.

Joe Willock – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Joe Willock?

Joe Willock rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 28.

W jakich klubach grał Joe Willock?

Joe Willock w trakcie swojej kariery grał w klubach: Arsenal FC i Newcastle United.