Jakub
Antczak

Jakub Antczak to polski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2023 roku zawodnik Odry Opole, gdzie jest wypożyczony z Lecha Poznań. Mistrz Polski z sezonu 2021/2022. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

25
IMAGO/Piotr Matusewicz/PressFocus
Imię i nazwisko Jakub Antczak
Data urodzenia 2004-04-29
Miejsce urodzenia Wrocław
Narodowość Polska
Aktualny klub Odra Opole
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 61 kg
Wzrost 168 cm

Jakub Antczak – kariera

Jakub Antczak pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w FC Wrocław Academy. Już w wieku 15 lat przeniósł się jednak do szkółki Lecha Poznań. Jako skrzydłowy z odwagą i dobrą techniką użytkową szybko zrobił wrażenie na trenerach. Talent w zawodniku dostrzegł też Maciej Skorża, który zabrał go na obóz przygotowawczy przed sezonem 2021/2022. Zrobił dobre wrażenie, a w lutym 2022 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Kolejorza. Otrzymał 19 minut w meczu 21 kolejki PKO BP Ekstraklasy przeciwko Termalice. Ten występ pozwolił później Antczakowi odebrać medal za mistrzostwo Polski.

W kolejnym sezonie występował głównie w drugoligowych rezerwach Lecha; rozegrał też kilka meczów w Centralnej Lidze Juniorów, a także otrzymał kilkanaście minut w Ekstraklasie. Sztab zrozumiał, że skrzydłowy potrzebuje minut. Dlatego też wypożyczono go na kampanię 2023/2024 do pierwszoligowej Odry Opole.

Antczak regularnie reprezentuje Polskę na poziomie młodzieżowym. Od września 2022 roku jest członkiem kadry U19.

Jakub Antczak – aktualności