Ivo
Grbić

Ivo Grbić to chorwacki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2020 roku zawodnik Atletico Madryt, z którym sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Katarze z reprezentacją Chorwacji.

Czytaj dalej…

1
IMAGO/Cesar Cebolla/PRESSINPHOTO
Imię i nazwisko Ivo Grbić
Data urodzenia 1996-01-18
Miejsce urodzenia Split
Narodowość Chorwacja
Aktualny klub Atletico Madryt
Pozycja bramkarz
Waga 83 kg
Wzrost 195 cm

Ivo Grbić – kariera

Ivo Grbić spędził całą młodzieżową karierę w szkółce Hajduka Split. W wieku 19 lat był już pierwszym bramkarzem zespołu rezerw.

Grbić był sfrustrowany tym, że dobre recenzje nie przełożyły się na jego szanse gry w pierwszym zespole Hajduka. Dlatego też odrzucił propozycję przedłużenia umowy i w 2018 roku przeniósł się za darmo do NK Lokomotiva. Tam spędził dwa udane lata, pomagając drużynie w wywalczeniu wicemistrzostwa Chorwacji.

Latem 2020 roku na golkipera połakomiło się Atletico Madryt. Hiszpanie zapłacili za niego 3,5 miliona euro. Grbić nie mógł jednak liczyć na posadzenie na ławce Jana Oblaka. Dlatego sezon 2020/2021 spędził na wypożyczeniu w OSC Lille, gdzie rozegrał 21 spotkań.

Od 2021 roku ponownie jest graczem Atletico, ale pełni tam głównie opcję rezerwową. Pojawia się na boisku tylko, gdy kontuzjowany jest Jan Oblak.

Grbić zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Chorwacji w listopadzie 2021 roku. Poleciał też z kadrą na Mistrzostwa Świata w Katarze i wrócił z brązowym medalem, choć na turnieju nie rozegrał ani minuty.

Ivo Grbić – aktualności