Giorgio
Citaszwili

Giorgi Citaszwili to gruziński piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Zawodnik i wychowanek Dynama Kijów, obecnie wypożyczony do gruzińskiego Dinamo Batumi. Były gracz Lecha Poznań. Młodzieżowy mistrz świata z Ukrainą, obecnie reprezentant Gruzji.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Artur Stabulnieks
Imię i nazwisko Giorgio Citaszwili
Data urodzenia 2000-11-18
Miejsce urodzenia Rischon LeZion
Narodowość Gruzja
Aktualny klub Dianmo Batumi
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 63 kg
Wzrost 171 cm

Giorgio Citaiszwili – kariera

Giorgi Citaszwili jest wychowankiem Dynama Kijów. Dynamiczny skrzydłowy szybko przebijał się przez kolejne grupy wiekowe, a znany klub zrozumiał, że trzeba zapewnić mu regularną grę. Piłkarz był na wypożyczeniach w takich zespołach, jak Worskła Połtawa czy Czornomoreć. Pomimo tego może cieszyć się z medali za liczne krajowe trofea, po które w tym okresie sięgało Dynamo.

Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, w kwietniu 2022 roku odszedł na krótkie wypożyczenie do Wisły Kraków. Zrobił dobre wrażenie; na tyle, że sezon 2022/2023 spędził w Lechu Poznań. Był głównie rezerwowym, ale trener van den Brom często z niego korzystał. Po powrocie do Kijowa wyruszył na ponowne wypożyczenie – kampanię 2023/2024 spędzi w gruzińskim Dinamo Batumi.

Citaszwili reprezentował Ukrainę na poziomach U16 – U21. Wygrał z nią nawet mistrzostwo świata do lat 20. W 2021 roku zdecydował się jednak przyjąć powołanie do seniorskiej kadry Gruzji, gdzie od tamtej pory gra regularnie.

Giorgi Citaszwili – aktualności