Ezequiel Garay

Ezequiel Garay

Środkowy obrońca karierę rozpoczynał w zespole Newell’s Old Boys, z którego w 2006 roku przeniósł się do Racingu Santander. Po dwóch latach występów w tym sezonie sięgnęli po niego przedstawiciele Realu Madryt, choć jeszcze na rok zostawili do w dotychczasowym klubie na zasadzie wypożyczenia. Na Santiago Bernabeu nie zrobił jednak wielkiej kariery, rozgrywając w ciągu dwóch sezonów 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Czytaj dalej…

W 2009 roku na siedem lat opuścił Hiszpanię. W tym czasie reprezentował barwy portugalskiej Benfiki Lizbona i rosyjskiego Zenitu Sankt Petersburg. Do hiszpańskiej ekstraklasy wrócił w 2016 roku, podpisując kontrakt z Valencią. W zespole z Estadio Mestalla występował przez cztery lata, do końca ostatniego sezonu. Aktualnie doświadczony Argentyńczyk pozostaje bez klubu.

Na boiskach La Liga piłkarz rozegrał 201 spotkań, zdobywając 20 bramek. Na swoim koncie ma również 32 występy w reprezentacji Argentyny.

W trakcie swojej kariery zdobył dwa mistrzowskie tytuły (w 2014 roku z Benfiką i w 2015 roku z Zenitem). W Hiszpanii dwa razy triumfował w rozgrywkach Pucharu Króla (w 2011 roku z Realem i w 2019 roku z Valencią). Na swoim koncie ma również olimpijskie złoto z reprezentacją Argentyny.