Ezequiel
Garay

Środkowy obrońca karierę rozpoczynał w zespole Newell’s Old Boys, z którego w 2006 roku przeniósł się do Racingu Santander. Po dwóch latach występów w tym sezonie sięgnęli po niego przedstawiciele Realu Madryt, choć jeszcze na rok zostawili do w dotychczasowym klubie na zasadzie wypożyczenia. Na Santiago Bernabeu nie zrobił jednak wielkiej kariery, rozgrywając w ciągu dwóch sezonów 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Czytaj dalej…

IMAGO/AFLOSPORT/Daisuke Nakashima
Imię i nazwisko Ezequiel Garay
Data urodzenia 1986-10-10
Miejsce urodzenia Rosario
Narodowość Argetnyna
Aktualny klub Koniec kariery
Pozycja środkowy obrońca
Waga 90 kg
Wzrost 188 cm

Ezequiel Garay – kariera

W 2009 roku na siedem lat opuścił Hiszpanię. W tym czasie reprezentował barwy portugalskiej Benfiki Lizbona i rosyjskiego Zenitu Sankt Petersburg. Do hiszpańskiej ekstraklasy wrócił w 2016 roku, podpisując kontrakt z Valencią. W zespole z Estadio Mestalla występował przez cztery lata. W 2020 roku zdecydował się zakończyć karierę.

W trakcie swojej kariery zdobył dwa mistrzowskie tytuły (w 2014 roku z Benfiką i w 2015 roku z Zenitem). W Hiszpanii dwa razy triumfował w rozgrywkach Pucharu Króla (w 2011 roku z Realem i w 2019 roku z Valencią). Na swoim koncie ma również olimpijskie złoto z reprezentacją Argentyny.

Ezequiel Garay – aktualności