Francisco
Garcia

Fran Garcia to hiszpański piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2023 roku ponownie zawodnik Realu Madryt, którego jest wychowankiem. Zdobywca Ligi Narodów z reprezentacją Hiszpanii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Francisco Macia/Photo Players Images
Imię i nazwisko Francisco Garcia
Data urodzenia 1999-08-14
Miejsce urodzenia Bolanos de Calatrava
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Real Madryt
Pozycja lewy obrońca
Waga 69 kg
Wzrost 169 cm

Fran Garcia – kariera

Fran Garcia jest produktem słynnej La Fabrici. Dołączył do tej szkółki Realu Madryt już w wieku 14 lat. Trenerzy od początku widzieli w nim potencjał do gry na boku obrony. Wyróżniał się świetną motoryką i wydolnością. W zespole Królewskich panuje jednak ogromna konkurencja. Pomimo tego, że Fran wyróżniał się w rezerwach, musiał odejść na wypożyczenie. Sezon 2020/2021 spędził w drugoligowym Rayo Vallecano. Szybko przebił się do pierwszego składu, choć w płynnej aklimatyzacji przeszkodziła mu kontuzja.

Mimo tego, po zakończeniu wypożyczenia – i awansie Rayo do La Ligi – klub postanowił go wykupić. Zespół z Estadio de Vallecas zapłacił zaledwie dwa miliony euro, ale zapewnił Realowi preferencyjne opcje odkupienia. Te, później, okazały się istotne.

W Rayo, bowiem, Garcia wyrósł na jednego z najlepszych młodych lewych obrońców w lidze. Był odpowiedzialny w obronie i potrafił świetnie dośrodkowywać. Pod wodzą trenera Iraoli rozwinął się na tyle, że otrzymał nawet w 2023 roku powołanie do reprezentacji Hiszpanii na finały Ligi Narodów. Nadal nie rozegrał dla seniorskiej kadry La Rojy ani meczu, ale ma już na koncie medal za trofeum.

Latem 2023 roku Królewscy ponownie cierpieli na brak klasowych bocznych defensorów. Zdecydowali się zatem na odkupienie Frana za zaledwie pięć milionów euro. Od początku sezonu wychowanek otrzymał od Carlo Ancelottiego wiele szans.

Fran Garcia – aktualności