Davide
Marfella

Davide Marfella to włoski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2023 roku zawodnik Casertana FC. Członek kadry SSC Napoli, która sięgnęła w 2023 roku po mistrzostwo Włoch.

Czytaj dalej…

1
IMAGO/Ettore Griffoni/LiveMedia/ipa
Imię i nazwisko Davide Marfella
Data urodzenia 1999-09-15
Miejsce urodzenia Pozzuoli
Narodowość Włochy
Aktualny klub Casertana FC
Pozycja bramkarz
Waga 79 kg
Wzrost 182 cm

Davide Marfella – kariera

Davide Marfella swoje pierwsze kroki stawiał w małym zespole Puteolana, z którego trafił na krótko do Savoi. Mając 17 lat przeniósł się już jednak do akademii wielkiego SSC Napoli.

Latem 2017 roku każda ze stron zrozumiała, że młody bramkarz potrzebuje regularnej gry. Trafił zatem na roczne wypożyczenie do czwartoligowego Via Pesaro, gdzie rozegrał pełny sezon. Rok później ów schemat się powtórzył, tyle że Włoch reprezentował barwy Bari. Tam docenili jego umiejętności. Po wypożyczeniu Marfella trafił do Bari na stałe, ale na poziomie Serie C był już jedynie rezerwowym. Latem 2021 roku neapolitańczycy zdecydowali się sprowadzić go z powrotem dla zabezpieczenia tej pozycji. W swoim macierzystym klubie nie zrobił wielkiej kariery. Rozegrał dla niego zaledwie jeden mecz – otrzymał dziesięć minut w ostatniej kolejce sezonu 2021/2022. W kolejnej kampanii był członkiem kadry, która sięgnęła po mistrzostwo Włoch.

Latem 2023 roku przeniósł się za darmo do Casertana FC, występującej na poziomie Serie C.