Anthony Elanga

Anthony Elanga

Anthony Elanga to szwedzki piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Od 2021 roku zawodnik pierwszej drużyny Manchesteru United. Reprezentant Szwecji.

Czytaj dalej…

Anthony Elanga – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAnthony Elanga
Data urodzenia27 kwietnia 2002 roku
Miejsce urodzeniaHyllie
NarodowośćSzwecja
Aktualny klubManchester United
PozycjaSkrzydłowy
Waga70 kg
Wzrost1,78 m

Anthony Elanga – kariera

Anthony Elanga swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w rodzinnej Szwecji. Najpierw występował w młodzieżowych drużynach Elfsborgu, ale szybko dostrzegła go akademia Malmoe FF. Tam trafił do zespołu U-17, choć sam był znacznie młodszy. Jego talent był na tyle duży, że latem 2015 roku wykupił go Manchester United.

Talent utalentowanego atakującego nie podlegał dyskusji. Szybko przebijał się przez kolejne grupy wiekowe, aż wreszcie zadebiutował w seniorskiej drużynie w maju 2021 roku. Miał wówczas tylko 19 lat. Dwa tygodnie później strzelił swoją pierwszą bramkę w wygranym meczu z Wolverhampton Wanderers. Od tamtego momentu Elanga jest członkiem pierwszego zespołu, który często pojawia się na boisku z ławki rezerwowych.

Skrzydłowy w młodym wieku został też reprezentantem Szwecji. Zadebiutował w niej w maju 2022 roku i ma już nawet na koncie debiutancką bramkę.

Anthony Elanga – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Anthony Elanga?

Anthony Elanga rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 36.

W jakich klubach grał Anthony Elanga?

Anthony Elanga w trakcie swojej kariery grał w klubach: IF Elfsborg, Malmo FF, Hattersley FC i Manchester United.