Anthony
Elanga

Anthony Elanga to szwedzki piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Od 2023 roku zawodnik Nottingham Forest. Reprezentant Szwecji.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/Dan Weir
Imię i nazwisko Anthony Elanga
Data urodzenia 2002-04-27
Miejsce urodzenia Hyllie
Narodowość Szwecja
Aktualny klub Nottingham Forest
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 70 kg
Wzrost 178 cm

Anthony Elanga – kariera

Anthony Elanga swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w rodzinnej Szwecji. Najpierw występował w młodzieżowych drużynach Elfsborgu, ale szybko dostrzegła go akademia Malmoe FF. Tam trafił do zespołu U-17, choć sam był znacznie młodszy. Jego talent był na tyle duży, że latem 2015 roku wykupił go Manchester United.

Talent utalentowanego atakującego nie podlegał dyskusji. Szybko przebijał się przez kolejne grupy wiekowe, aż wreszcie zadebiutował w seniorskiej drużynie w maju 2021 roku. Miał wówczas tylko 19 lat. Dwa tygodnie później strzelił swoją pierwszą bramkę w wygranym meczu z Wolverhampton Wanderers. Od tamtego momentu Elanga jest członkiem pierwszego zespołu, często pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych.

W lipcu 2023 roku Elanga postanowił rozstać się z Manchesterem United. Szwed na zasadzie definitywnego transferu przeszedł za 17,5 miliona euro z Nottingham Forest.

Skrzydłowy w młodym wieku został też reprezentantem Szwecji. Zadebiutował w niej w maju 2022 roku i ma już nawet na koncie debiutancką bramkę.

Anthony Elanga – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Anthony Elanga?

Anthony Elanga rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 21.

W jakich klubach grał Anthony Elanga?

Anthony Elanga w trakcie swojej kariery grał w klubach: IF Elfsborg, Malmo FF, Hattersley FC, Manchester United i Nottingham Forest.