Adama
Traore

Adama Traore to hiszpański zawodni występujący na pozycji skrzydłowego. Obecnie pozostaje bez klubu.

Czytaj dalej…

IMAGO/Marc Gonzales Aloma
Imię i nazwisko Adama Traore
Data urodzenia 1996-01-25
Miejsce urodzenia L’Hospitalet de Llobregat
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub brak klubu
Pozycja skrzydłowy
Waga 86 kg
Wzrost 178 cm

Adama Traore – kariera

Adama Traore jest wychowankiem FC Barcelony. Płynnie przechodził przez kolejne szczeble młodzieżowe, imponując szybkością oraz świetną techniką. Zdołał nawet zadebiutować w pierwszym zespole. Zaledwie w wieku 17 lat wszedł na boisko, zmieniając Neymara. Kilka dni później zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ostatecznie, jednak, w pierwszym zespole zagrał w tamtym okresie tylko jeszcze jeden mecz. Błyszczał za to w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014. Barcelona wygrała pierwszą edycję turnieju, a Traore był jedną z jej gwiazd.

W 2015 roku Hiszpan zrozumiał, że w tak silnym zespole, jak ówczesna Blaugrana, nie ma szans na regularną grę. Odszedł zatem do Premier League, a konkretnie – do Aston Villi. Sezon zakończył się spadkiem The Villans do Championship, a Traore postawił na przenosiny do Middlesbrough.

To tam zaprezentował się szerszej publiczności, to również tam znać o sobie dały jego niezwykłe warunki fizyczne. Traore znany jest z ogromnej masy mięśniowej, która w połączeniu z szybkością sprawia, że piłkarza niezwykle trudno zatrzymać. Zwłaszcza w drugim sezonie w tej drużynie błyszczał. Middlesbrough dotarło do finału baraży, gdzie poległo w starciu z byłym klubem Adamy – Aston Villą. Traore pozostawił jednak po sobie świetne wrażenie, wygrywając wszystkie klubowe nagrody dla najlepszego gracza.

Wtedy też zainteresowało się nim Wolverhampton Wanderers. Latem 2018 roku Wilki zapłaciły za Hiszpana 20 milionów euro. W Premier League Traore gra jednak nieregularnie i nie gwarantuje odpowiednich liczb pod wrogą bramką. Jego nieprzewidywalność została jednak doceniona przez pogrążoną w kryzysie Barcelonę. Blaugrana wypożyczyła swego wychowanka zimą 2022 roku. Pomimo dobrego wejścia do zespołu, klub nie zdecydował się na wykup piłkarza, przez co ten wrócił do Wilków pod koniec sezonu 2021/2022. Z Wolverhamptonem rozstał się rok później, gdy wygasł obowiązujący go kontrakt.

Traore zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2020 roku. Choć nie jest etatowym kadrowiczem, wziął z La Roją udział w Euro 2021.

Adama Traore – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Adama Traore?

Adama Traore rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 37.

W jakich klubach grał Adama Traore?

Adama Traore w trakcie swojej kariery grał w klubach: FC Barcelona, Aston Villa, Middlesbrough i Wolverhampton Wanderers.