Sneijder o finale mundialu 2010. “Poszliśmy z Ramosem na piwo”

Wesley Sneijder opowiedział w jednym ze swoich ostatnich wywiadów, jak wspierał go Sergio Ramos po finale mistrzostw świata w 2010 roku. Hiszpania pokonała wówczas Holandię (1:0) w finale.

Wesley Sneijder
  • Hiszpania w 2010 roku pokonała w finale mistrzostw świata Holandię (1:0)
  • W rozmowie z Relevo pamiętne starcie wspominał Wesley Sneijder
  • 38-latek do dzisiaj nie moze pogodzić się z tym, ze jego zespół nie dotrwał do rzutów karnych i przegrał w dogrywce

“Nigdy tego nie zapomnę”

Wesley Sneijder to był jeden z ważniejszych piłkarzy reprezentacji Holandii na mistrzostwach świata w RPA. Zawodnik wrócił pamięcią do tego, jak czuł się po pamiętnym finale mundialu.

Bardzo trudno było przegrać taki mecz na trzy minuty przed rzutami karnymi. Kiedy cały zespół rywali świętował, Sergio Ramos poszedł ze mną do szatni. Usiadł obok mnie na podłodze i pił ze mną piwo – mówił Sneijder cytowany przez Relevo.

Wytrzymał ze mną prawie 45 minut i nigdy tego nie zapomnę. Rozmawialiśmy o wszystkim, wiedział, jak mi było smutno w tym momencie – kontynuował Holender.

Kiedy ludzie pytają mnie o ten mundial, to jest pierwsza rzecz, którą pamiętam – uzupełnił były piłkarz.