Przed nami kolejny mundial na Bliskim Wschodzie? Termin upływa we wtorek

Do wtorku mogą spływać oferty od krajów chcących zorganizować mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2034 roku. Jak donosi BBC Sport, na ten moment jedynym kandydatem jest Arabia Saudyjska.

Leo Messi z trofeum za zdobycie mistrzostwa świata w Katarze
Obserwuj nas w
IMAGO / ABACAPRESS Na zdjęciu: Leo Messi z trofeum za zdobycie mistrzostwa świata w Katarze
  • Do wtorku FIFA czeka na zgłoszenia od krajów chcących zorganizować u siebie mistrzostwa świata w 2034 roku
  • Jak donosi BBC Sport, Australia wycofała się z licytacji. Obecnie jedynym kandydatem pozostaje Arabia Saudyjska
  • Przypomnijmy, że mundial w Katarze okazał się imprezą niezwykle kontrowersyjną

2022 – Katar, 2034 – Arabia Saudyjska? Bliski Wschód walczy o kolejny mundial

Coraz więcej wskazuje na to, że niebawem śledzić będziemy kolejny turniej o mistrzostwo świata, odbywający się na Bliskim Wschodzie. We wtorek upływa termin zgłaszania ofert do FIFA w sprawie organizacji mundialu w 2034. Do tej pory w grze były dwa kraje: Arabia Saudyjska oraz Australia. Jak donosi BBC Sport, drugi z wymienionych państw wycofał się z licytacji. To oznacza, że na ten moment jedynym kandydatem jest popularny, ostatnio, kierunek wśród piłkarzy.

Nie ulega wątpliwości, że ewentualna organizacja mundialu przez Saudyjczyków odbije się szerokim echem. Już niedawny turniej w Katarze był niezwykle kontrowersyjny. Chodziło nie tylko o fakt, że z powodu temperatury trzeba było rozgrywać go zimą czasu europejskiego. Podczas budowania stadionów i przygotowywania Kataru do przyjęcia gości, wielokrotnie łamano prawa człowieka. Biorąc pod uwagę, że w Arabii Saudyjskiej również nie ma odpowiedniej infrastruktury i stadiony musiałyby zostać zbudowane najczęściej od zera, rośnie prawdopodobieństwo, że wspomniany proceder się powtórzy.

Czytaj więcej: Ronaldinho pogratulował “bratu” kolejnej Złotej Piłki.

Komentarze