Maroko dołącza do Hiszpanii i Portugalii. Ukraina nie zorganizuje mundialu w 2030 roku

Ukraina nie będzie ubiegać się o organizację mistrzostw świata w 2030 roku. Do kandydujących Hiszpanii i Portugalii dołączyło Maroko.

Kibic reprezentacji Maroka
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kibic reprezentacji Maroka
  • Maroko wspólnie z Hiszpanią i Portugalią kandyduje na organizatora mistrzostw świata w 2030 roku
  • Wcześniej ten tercet miała uzupełnić Ukraina
  • Ostateczną decyzję FIFA poznamy w przyszłym roku

Ukraina nie będzie organizować mundialu

W ostatnim czasie sporo mówiło się o potencjalnych organizatorach mistrzostw świata w 2030 roku. Z Europy wspólną kandydaturę miały złożyć Hiszpania, Portugalia oraz Ukraina. Miał to być ukłon dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy od ponad roku toczą na swoim terenie krwawą wojnę z Rosją.

Niestety w obliczu nieustającej agresji ze strony Rosjan trudno wyobrazić sobie, aby Ukraina była w stanie współorganizować nadchodzący mundial. We wtorek poznaliśmy oficjalną europejską kandydaturę. Do wymienionych wcześniej Hiszpanii i Portugalii dołączyło Maroko, znajdujące się w północnej części Afryki. Nie jest to jednak żaden problem, bowiem półfinalista zeszłorocznych mistrzostw świata sąsiaduje z Hiszpanią, a nawet ma z nią lądową granicę.

O organizację mundialu w 2030 roku postarają się także dwie inne kandydatury: Arabia Saudyjska, Egipt i Grecja oraz Urugwaj, Argentyna, Chile i Paragwaj.

Ostateczną decyzję FIFA poznamy w przyszłym roku.

Zobacz również:

FIFA oficjalnie zatwierdziła nowy format mundialu od 2026 roku
Gianni Infantino

104 mecze na MŚ od 2026 roku FIFA początkowo planowano podzielić 48 uczestników na 16 grup po 3 zespoły. Porzuciła jednak ten pomysł na rzecz formatu z 12 grupami po 4 drużyny. Do 1/16 finału awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz osiem najlepszych drużyn z trzecich miejsc. W sumie uczestnicy mundialu rozegrają

Czytaj dalej…

Komentarze