Gerard Martino określił się jasno w kwestii powołania dla Chicharito

Javier Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Javier Hernandez

Gerardo Martino podczas ostatniej rozmowy z mediami jasno zakomunikował, że Javier “Chicharito” Hernandez nie znajdzie się w kadrze Meksyku na Mistrzostwa Świata w Katarze. Najlepszy strzelec w historii Trójkolorowych wyleciał z reprezentacji z powodów dyscyplinarnych już trzy lata temu, a szkoleniowiec nie zamierza go do niej przywracać.

  • Javier Hernandez został w 2019 roku wyrzucony z reprezentacji Meksyku
  • Media spekulowały, że wobec tak ważnej imprezy jak mundial, Gerardo Martino zmieni nastawienie do Chicharito
  • Trener Meksyku jasno podkreślił, że Hernandez nie ma co liczyć na powołanie

Gerardo Martino nieustępliwy w kwestii Chicharito

Chicharito podpadł trenerowi reprezentacji MeksykuGerardo Martino już podczas zgrupowania w 2019 roku. Wykradł się wówczas z kilkoma innymi reprezentantami z obozu bez zgody trenera by udać się na nocną imprezę. Szkoleniowiec był z tego powodu wściekły i wyrzucił go z kadry.

Mimo napiętych stosunków obu panów media snuły domysły, czy wobec tak ważnej imprezy, jaką jest mundial w Katarze Martino zdecyduje się zmienić zdanie i powoła do kadry Javiera Hernandeza. Ostatnia wypowiedź trenera Meksyku dała na to pytanie jednoznaczną odpowiedź.

– Jeśli chodzi o Chicharito, to na mundial udamy się z innymi napastnikami – zakomunikował dziennikarzom Tata Martino. Odniósł się on także to pytań o ewentualne powołanie dla Carlosa Veli.

– Carlos Vela zakomunikował nam jakieś trzy lata temu, że nie chce być dłużej częścią reprezentacji i prosi aby go do niej nie powoływać – dodał.

Podczas Mistrzostw Świata w Katarze Meksyk rozegra w grupie C mecze z Polską, Arabią Saudyjską i Argentyną.

Komentarze