El. MŚ: Wtorek w Azji

MŚ 2018
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: MŚ 2018

Na półmetek dotrze we wtorek rywalizacja w trzeciej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji w strefie azjatyckiej. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Saitamie, gdzie Japonia zmierzy się z Arabią Saudyjską, oraz w Seulu, gdzie Korea Południowa podejmować będzie Uzbekistan.

Czytaj dalej…

FAZA ELIMINACJI

W Azji trwa aktualnie trzecia runda eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018, w której uczestniczy dwanaście reprezentacji. Drużyny te rywalizują w dwóch grupach – zespoły, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach wywalczą bezpośredni awans na mundial, natomiast ekipy z trzeciego miejsca zmierzą się w barażu, którego stawką będzie miejsce w barażu interkontynentalnym.

CO ZA NAMI

W czwartej kolejce rozegranej nieco ponad miesiąc temu, doszło do dwóch bardzo ciekawych pojedynków – Australia podzieliła się punktami z Japonią (1:1), natomiast Iran pokonał Koreę Południową (1:0). Trzy punkty na swoje konto dopisały sobie także reprezentacje Iraku (4:0 z Tajlandią), Uzbekistanu (2:0 z Chinami), Kataru (1:0 z Syrią) oraz Arabii Saudyjskiej (3:0 ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi).

SYTUACJA W TABELI

Aktualnie na miejscach zapewniających wejściówki na rosyjski czempionat znajdują się reprezentacje Iranu oraz Uzbekistanu. Ze stratą dwóch punktów do Uzbeków, na trzeciej pozycji plasuje się Korea Południowa, a w dolnej części tabeli gości Syria, Katar oraz Chiny.

W grupie B po czterech kolejkach dość niespodziewanie pozycję lidera zajmuje Arabia Saudyjska, a na drugiej gwarantującej grę w mundialu pozycji znajduje się aktualny mistrz Azji – Australia. Jak na razie miejsce barażowe przypada Japonii, która o punkt wyprzedza Zjednoczone Emiraty Arabskie. Od stawki odstają nieco Irakijczycy (trzy punkty) oraz Tajlandia, która nie otworzyła jeszcze punktowego dorobku.

CO PRZED NAMI

W piątej kolejce uwagę zwracają przede wszystkim dwie konfrontacje – w grupie A, niezwykle ważne spotkanie czeka Koreę Południową, która zmierzy się z zajmującym aktualnie drugą pozycję Uzbekistanem. Natomiast w drugiej grupie kontakt z czołówką będą chcieli zachować Japończycy, którzy zagrają z Arabią Saudyjską.

W pozostałych meczach grupy A, Iran powinien sięgnąć po komplet punktów w starciu z Syrią, a zamykające tabelę reprezentacje Kataru i Chin zmierzą się w bezpośredniej konfrontacji. W grupie B zdecydowanym faworytem w pojedynku z Tajlandią będą Australijczycy, natomiast o trzecie zwycięstwo w meczu z Irakiem powalczą piłkarze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Terminarz 5. kolejki

15 listopada:
11:35 Japonia – Arabia Saudyjska (B)
12:00 Korea Południowa – Uzbekistan (A)
12:35 Chiny – Katar (A)
13:00 Syria – Iran (A)
13:00 Tajlandia – Australia (B)
16:20 Zjednoczone Emiraty Arabskie – Irak (B)

Komentarze