El. MŚ: Sanchez bohaterem La Roja

Alexis Sanchez

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła reprezentacja Chile, która w meczu 12. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata pokonała wicelidera strefy CONMEBOL – Urugwaj 3:1 (1:1). Celestes objęli prowadzenie w 17. minucie po trafieniu Cavaniego, ale później do siatki trafiali już tylko gospodarze – najpierw Vargas, a potem dwukrotnie Alexis Sanchez.

Już w drugiej minucie gry, Celestes mogli objąć prowadzenie – po fatalnym błędzie Jary piłkę przejął Suarez, zawodnik Barcelony zagrał do Cavaniego, którego strzał odbił Bravo, a dobitka Gonzaleza powędrowała obok słupka.

Trzy minuty później ponownie zaatakowali goście – po zgraniu Suareza zza linii pola karnego uderzał Cavani, ale zawodnik PSG posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 13. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sanchez, ale futbolówka przefrunęła tuż obok słupka chilijskiej bramki.

Celestes dopięli swego w 17. minucie – Suarez zagrał w pole karne do Cavaniego, a napastnik PSG posłał futbolówkę do siatki obok interweniującego Bravo. Dziesięć minut przed przerwą po raz pierwszy pod pole karne gości zapędzili się Chilijczycy, ale próba Isli zza pola karnego minęła światło bramki.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, piłkarze La Roja doprowadzili do wyrównania. Chilijczycy przeprowadzili akcję prawą stroną – Sanchez zagrał do Beausejoura, ten dośrodkował na głowę Vargasa, który strzałem z ośmiu metrów pokonał Muslerę.

Kwadrans po zmianie stron, triumfatorzy dwóch poprzednich edycji Copa America objęli prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu futbolówka spadła pod nogi Alexisa Sancheza, który strzałem z woleja pokonał Muslerę.

Kwadrans przed końcem gospodarze prowadzili już 3:1 – Diaz zagrał futbolówkę z głębi pola do Alexisa Sancheza, a zawodnik Kanonierów urwał się obrońcom i płaskim strzałem posłał futbolówkę obok interweniującego Muslery.

W 88. minucie Ramirez został podcięty w polu karnym przez wychodzącego z bramki Claudio Bravo, za co sędzia Caceres podyktował jedenastkę dla Urusów. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podbiegł Luis Suarez, ale uderzenie zawodnika Barcelony odbił bramkarz reprezentacji Chile.

Chile odniosło tym samym szóste zwycięstwo w eliminacyjnej kampanii i awansowało na czwartą pozycję w tabeli kwalifikacyjnej strefy CONMEBOL. W następnej kolejce La Roja powalczą z Argentyną, a Urugwaj zmierzy się z Brazylią.

Chile – Urugwaj 3:1 (1:1)
0:1 Cavani 17′
1:1 Vargas 45+2′
2:1 Alexis Sanchez 60′
3:1 Alexis Sanchez 76′

Vidal – Gonzalez, Suarez, Muslera, Lodeiro

Chile: Bravo – Beausejour, Jara, Medel, Isla – Vidal (58′ Valencia), Diaz, Hernandez – Sanchez (84′ Castillo), Vargas, Fuenzalida (74′ Roco)

Urugwaj: Muslera – Silva, Godin, Coates, Pereira – Arevalo Rios – Cavani, Gonzalez (77′ Lodeiro), Vecino, Sanchez (65′ Ramirez) – Suarez