El. MŚ: Kolumbia bije lidera

Carlos Bacca

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu szóstej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji 2018 w strefie CONMEBOL, Kolumbia pokonała Ekwador 3:1 (1:0). Los Cafeteros byli dziś bezsprzecznie lepszym zespołem i po dwóch golach Bacci oraz trafieniu Pereza prowadzili już 3:0. Bramkę na otarcie łez zdobył dla Ekwadoru Arroyo.

Ekwadorczycy przystępowali do meczu w Barranquilli z pozycji lidera eliminacyjnej tabeli, natomiast Los Cafeteros po pięciu kolejkach zajmowali dopiero siódme miejsce. Jednak to Kolumbia po kwadransie gry mogła cieszyć się z prowadzenia – James Rodriguez zagrał do Bacci, a napastnik Milanu silnym strzałem pokonał Domingueza.

Gospodarze zdecydowanie częściej zagrażali bramce Ekwadoru i jeszcze przed przerwą dwukrotnie mogli podwyższyć prowadzenie. Swoje okazje mieli jeszcze Bacca i James Rodriguez, ale próbę pierwszego odbił bramkarz, a drugi przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych trenera Pekermana – z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował Cardona, a z odległości kilku metrów w ekwilibrystyczny sposób Domingueza pokonał Perez. Ekwadorczycy próbowali odpowiedzieć w 58. minucie gry, ale uderzenie z dystansu Quinenoza powędrowało nad poprzeczką.

W 67. minucie było już 3:0 – James wprowadził w pole karne Cuardado, ten wyłożył piłkę do Bacci, a napastnik Milanu wpakował futbolówkę do siatki. Gości z Ekwadoru stać było tylko na honorowego gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry – przepięknym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Arroyo.

Ekwador poniósł pierwszą porażkę w eliminacyjnej kampanii ale  pozostanie na pozycji lidera, jeśli Urugwaj nie pokona Peru. Kolumbia po dzisiejszej wygranej wskoczyła przynajmniej na kilka godzin na trzecie miejsce.

Kolumbia – Ekwador 3:1 (1:0)