El. MŚ: Kolejne zwycięstwo Urugwaju

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Siódme zwycięstwo w eliminacyjnej kampanii do Mistrzostw Świata w Rosji odniosła reprezentacja Urugwaju, która pokonując przed własną publicznością Ekwador wykonała kolejny krok w kierunku mundialu. Bramki dla Celestes zdobyli Coates i Rolan, natomiast po drugiej stronie, na listę strzelców wpisał się Caicedo.

Na trzy zmiany po remisie z Kolumbią zdecydował się opiekun Urugwaju, Oscar Tabarez – miejsca Corujo, Rodrigueza i Cavaniego zajęli Pereira, Rolan i Stuani. Aż pięciu piłkarzy po remisie z Boliwią wymienił trener Quinteros – za Ramireza, Minę, de la Cruza, Antonio Valencię i Ennera Valencię zagrali Ayovi, Erazo, Achilier, Bolanos i Caicedo.

Pierwszą okazję Celestes wykreowali sobie w dziewiątej minucie gry, kiedy to po podaniu Suareza prawą stroną w pole karne wbiegł Stuani, ale płaski strzał piłkarza Middlesbrough nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później było już jednak 1:0 – z rzutu rożnego centrę posłał Sanchez, a Coates skierował udem piłkę do siatki z pięciu metrów.

Ekwadorczycy przebudzili się w 25. minucie – po wymianie kilku podań przed polem karnym gospodarzy, Bolanos wbiegł z futbolówką w szesnastkę, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez Pereirę. Tuż przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania – Ibarra zagrał prostopadle do Felipe Caicedo, a ten strzałem po ziemi w długi róg pokonał Muslerę.

Nie był to jednak koniec bramek w pierwszej połowie spotkania w Montevideo, albowiem w doliczonym czasie gry Urusi wrócili na prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Silva, piłkę do boku pod nogi Sancheza sparował Dreer, a futbolówkę zagraną przez Sancheza wzdłuż bramki, sprytnym uderzeniem piętą do siatki skierował Rolan.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, prawą stroną zaatakowali goście – po podaniu Noboy z piłką w pole karne wbiegł Ibarra, którego strzał spokojnie obronił Muslera. W 61. minucie trochę miejsca przed polem karnym znalazł Luis Suarez, ale piłkarz Barcelony uderzył nad poprzeczką.

Urugwaj po dzisiejszej wygranej ma już 23 punkty i sześć oczek przewagi nad reprezentacją Ekwadoru. Celestes kolejny krok w kierunku rosyjskiego czempionatu mogą postawić za kilka dni w spotkaniu z Chile, natomiast Ekwador w następnej kolejce powalczy z Wenezuelą.

Urugwaj – Ekwador 2:1 (2:1)
1:0 Coates 12′
1:1 Caicedo 44′
2:1 Rolan 45+1′

Arevalo Rios – Martinez, Orejuela

Urugwaj: Muslera – Silva, Godin, Coates, M. Pereira – Vecino, Arevalo Rios, C. Sanchez (90′ Corujo) – Stuani, Suarez, Rolan (62′ Ramirez)

Ekwador: Dreer – W. Ayovi, Erazo, Achilier, Paredes – Orejuela (83′ J. Ayovi), Noboa – Martinez (62′ M. Caicedo), Bolanos (72′ Cazares), Ibarra – F. Caicedo