El. MŚ: Chile gra o życie, hit w Kolumbii

Kolumbia - Urugwaj
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Kolumbia - Urugwaj

Dziś w nocy rozegrana zostanie dziesiąta kolejka eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji w strefie CONMEBOL. Interesująco zapowiada się pojedynek Kolumbii z liderującym Urugwajem, natomiast Brazylia i Argentyna podejmie odpowiednio Wenezuelę oraz Paragwaj. Na stratę punktów nie mogą sobie pozwolić Chilijczycy, którzy zmierzą się z Peru.

Czytaj dalej…

FAZA ELIMINACJI

Zgodnie z tradycją, w strefie CONMEBOL eliminacje rozgrywane są systemem ligowym, w którym dziesięć reprezentacji rywalizuje systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Na mundial pojadą cztery najlepsze zespoły, a piąta drużyna zagra w barażu interkontynentalnym.

CO ZA NAMI

W nocy z czwartku na piątek eliminacje dotarły do półmetka. Kolejną czwartą już porażkę zanotowali piłkarze reprezentacji Chile – triumfatorzy dwóch poprzednich edycji Copa America musieli uznać wyższość Ekwadoru. Kolejne zwycięstwa odnieśli Urugwajczycy i Brazylijczycy, którzy pokonali kolejno Wenezuelę i Boliwię. Na zwycięską ścieżkę wróciła ogrywając Paragwaj Kolumbia, a Argentyna straciła punkty w Peru.

SYTUACJA W TABELI

Po dziewięciu kolejkach liderem eliminacyjnej tabeli są Celestes z 19 puktami na koncie. Za plecami Urusów znajdują się Brazylijczycy, którzy po trzech kolejnych zwycięstwach tracą do Urugwaju tylko punkt. Na miejscach gwarantujących bezpośredni awans znajdują się Ekwador i Kolumbia, a piąta lokata, dająca baraż interkontynentalny, okupowana jest przez Argentynę, jednakże te trzy zespoły mają na swoim koncie po 16 punktów. Z czteropunktową stratą do czołowej piątki dolną połówkę tabeli otwiera Paragwaj, a dopiero za nimi znajduje się Chile. Tabelę zamyka jedyny zespół bez wygranej – Wenezuela.

CO PRZED NAMI

Najciekawiej zapowiada się starcie w Barranquilli, gdzie Los Cafeteros zmierzą się z liderującym Urugwajem o godzinie 22:30 polskiego czasu. Pół godziny wcześniej, dziesiąta kolejka rozpocznie się w La Paz, gdzie na wysokości powyżej 3500m n.p.m., Boliwia gościć będzie Ekwador. Na stratę punktów z pewnością nie mogą pozwolić sobie Chilijczycy, którzy zagrają przed własną publicznością Peru, a komplet punktów przydałby się również Argentynie w pojedynku z Paragwajem. Na zakończenie dziesiątej kolejki o pierwsze zwycięstwo powalczy Wenezuela, jednak piłkarzy La Vinotinto czeka spore wyzwanie, albowiem po drugiej stronie boiska staną rozpędzeni Canarinhos.

Terminarz 10. kolejki

11 października:
22:00 Boliwia – Ekwador
22:30 Kolumbia – Urugwaj

12 października:
01:30 Argentyna – Paragwaj
01:30 Chile – Peru
02:30 Wenezuela – Brazylia

Komentarze