El. MŚ: Boliwia ograła Paragwaj

MŚ 2018
Na zdjęciu: MŚ 2018

Drugie zwycięstwo w eliminacyjnej kampanii odniosła reprezentacja Boliwii, która dość niespodziewanie pokonała przed własną publicznością Paragwaj 1:0 (0:0). O losach meczu w La Paz zadecydowała sytuacja z 78. minuty, kiedy to piłkę do własnej siatki skierował Gomez.

Pierwsza połowa spotkania w La Paz nie obfitowała w sytuacje podbramkowe – więcej strzałów oddawali gospodarze, ale zaledwie raz trafili w światło bramki. Najlepszą sytuację stworzyli sobie jednak Paragwajczycy. W 41. minucie w pole karne Boliwii przedarł się Iturbe, ale Vaca odpowiednio skrócił kąt i sparował uderzenie zawodnika AS Romy.

Po zmianie stron przycisnęli Boliwijczycy – w 52. minucie groźnie uderzał z rzutu wolnego Campos, ale Silva zdołał sparować futbolówkę do boku. Osiem minut później odpowiedzieli Paragwajczycy, ale niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Valdez.

W 61. minucie skomplikowała się nieco sytuacja Boliwijczyków, albowiem z powodu drugiej żółtej kartki, boisko opuścić musiał Valverde. Pomimo gry w osłabieniu, Boliwia objęła prowadzenie w 78. minucie gry – najpierw bramkarza minął Martins Moreno, a później piłkę zagraną wzdłuż bramki przez napastnika Boliwii, do swojej siatki skierował Gomez.

W końcówce wygraną Boliwii przypieczętować mógł jeszcze Duk, który po podaniu Martinsa Moreno trafił jednak w poprzeczkę. Boliwia zanotowała tym samym drugie zwycięstwo i wskoczyła na dziewiąte miejsce w eliminacyjnej tabeli. W 13. kolejce, Boliwia zagra na wyjeździe z Kolumbią, a Paragwaj podejmie Ekwador.

Boliwia – Paragwaj 1:0 (0:0)
1:0 Gomez (sam.) 78′