Ekwador zagra na mundialu, FIFA odrzuciła apelację Chile

Piłkarze reprezentacji Ekwadoru
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Ekwadoru

Reprezentacja Ekwadoru weźmie udział w mundialu w 2022 roku, wynika z komunikatu prasowego FIFA. Jednocześnie Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej odrzuciła sugestię Chile w sprawie wykluczenia tej ekipy z mistrzostw świata.

  • Komisja Dyscyplinarna FIFA podjęła decyzję w sprawie rzekomego nie uprawnienia do gry Bytona Castillo w reprezentacji Ekwadoru
  • Po przeanalizowaniu sprawy odrzucono apelację Chile
  • Komunikat jednocześnie przekazuje, że udział Ekwadoru na mistrzostwach świata jest niezagrożony

Ekwador oficjalnie spokojny o występ na mundialu

Reprezentacja Ekwadoru w powszechnej opinii mogła zostać pozbawiona szansy udziału w mundialu. Wpływ na to miało mieć to, że obrońca Byron Castillo rzekomo jest Kolumbijczykiem, więc nie miał prawa grać w reprezentacji La Tricolor, według sugesti strony Chile.

Adwokat Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej Eduardo Carlezzo miał dotrzeć do aktu urodzenia piłkarza, z którego miało wynikać, że urodził się w listopadzie 1998 roku w kolumbijskim mieście Tumacao, a nie w Ekwadorze.

FIFA zbadała sprawę i po dogłębnej analizie podjęła decyzję, że Byron Castillo kwalifikował się do gry w reprezentacji Ekwadoru. Jednocześnie postępowanie w sprawie zostało zamknięte.

Mistrzostwa Świata w Katarze zaczną się 18 listopada i potrwają do 19 grudnia. Będzie to pierwsza tego typu impreza piłkarska, która odbędzie się jesienią. Żaden taki turniej wcześniej nie odbył się o tej porze roku.

Obrońcą mistrzowskiego tytułu jest Francja, która w 2018 roku w finale pokonała Chorwację. Trójkolorowi na najbliższym mundialu powalczą o trzecie w historii złoto na mundialu.

Czytaj więcej: Ekwadorowi grozi wykluczenie z mundialu w Katarze

Komentarze