Cztery kraje łączą siły i chcą organizować mundial w 2030 roku

Puchar mistrzostw świata
fot. PressFocus Na zdjęciu: Puchar mistrzostw świata

W kwestii organizacji mistrzostw świata w 2030 roku pojawia się coraz więcej chętnych. Swoją kandydaturę potwierdziły właśnie cztery kraje Ameryki Południowej. Gospodarzami prestiżowej imprezy chcą być Argentyna, Urugwaj, Paragwaj oraz Chile.

  • Cztery kraje Ameryki Południowej łączą siły i chcą wspólnie zorganizować mundial
  • Argentyna, Urugwaj, Paragwaj oraz Chile powalczą o mistrzostwa świata w 2030 roku
  • Mocnym kandydatem są również przedstawiciele z Europy

Kto będzie gospodarzem mundialu w 2030 roku?

Katar jako organizator mistrzostw świata w 2022 roku nieustannie był tematem wielu dyskusji i kontrowersji związanych z właśnie takim wyborem. W 2026 roku gospodarzem kolejnego mundialu będą trzy państwa z Ameryki Północnej – Kanada, Stany Zjednoczone oraz Meksyk. Do kolejnej imprezy pozostało jeszcze trochę, a tymczasem dowiadujemy się o kolejnych kandydatach, którzy są gotowi zorganizować mistrzostwa świata w 2030 roku.

Potwierdziły się doniesienia o wspólnej kandydaturze aż czterech państw Ameryki Południowej. Swoje siły łączą bowiem Argentyna, Urugwaj, Paragwaj oraz Chile. Ten wybór na pewno byłby dosyć popularny, bowiem Argentyńczycy to przecież aktualni mistrzowie świata.

Poważna wydaje się również wspólna kandydatura krajów Europejskich. Mundial za ponad siedem lat chcą zorganizować Hiszpania, Portugalia i Ukraina.

FIFA działa pod względem klucza geograficznego, dlatego rozważy kandydatury ze wszystkich kontynentów. Ostateczna decyzja ma zapaść na początku 2024 roku.

Zobacz również:

Były piłkarz PSG: absencja Mbappe przypomina tę Lewandowskiego sprzed dwóch lat
Kylian Mbappe

Do pierwszego meczu z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain przystąpi bez Kyliana Mbappe. Napastnika może zabraknąć również w rewanżu, co stawia Bawarczyków w roli faworyta. Absencję wyśmienitego Francuza Jay-Jay Okocha przyrównał do tej Roberta Lewandowskiego. W 2021 roku Polak nie zagrał w żadnym spotkaniu, a do półfinału awansowali paryżanie. PSG zagra

Czytaj dalej…

Komentarze