Sprzeczne informacje ws. przyszłości Messiego. “Rozmowy są kontynuowane”

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Fabrizio Romano informuje, że Paris Saint-Germain planuje w najbliższym czasie przedstawić Lionelowi Messiemu oficjalną ofertę przedłużenia kontraktu, a rozmowy są kontynuowane.

  • Kontrakt Messiego wygasa w czerwcu tego roku
  • Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie aktualny mistrz świata
  • Napływają sprzeczne informacje ws. jego przyszłości

Piłkarski świat czeka na decyzję Messiego

W ostatnim czasie Tyc Sports sugerował, że Lionel Messi wstrzymał wszelkie rozmowy z Paris-Saint Germain w sprawie przedłużenia kontraktu, który wygasa po zakończeniu sezonu. Nie wiadomo do końca, dlaczego Argentyńczyk miałby się zdecydować na taki ruch, ani jakie są jego plany. Pewnym jest jednak, że francuski klub przedłużenie umowy z aktualnym mistrzem świata traktuje priorytetowo.

Sprzeczne informacje przekazuje w tej sprawie natomiast Fabrizio Romano. Włoski ekspert uważa, że obie strony nadal kontynuują rozmowy, a w najbliższym czasie ma dość do spotkania zawodnika z władzami klubu, na którym mają zostać omówione szczegóły nowej umowy. Dziennikarz dodaje, że PSG jednocześnie przygotowuje się do złożenia oficjalnej propozycji.

Messi trafił do PSG w sierpniu 2021 roku podpisując jedynie dwuletni kontrakt, dlatego już od kilku miesięcy prasa spekuluje na temat jego przyszłości. Wcześniej informowano, że zawodnik decyzję podejmie dopiero po mundialu w Katarze.

Ostatecznie nie wiadomo, jak potoczą się losy Argentyńczyka. Chce go zatrzymać PSG, ale na jego powrót liczy też FC Barcelona, która nawet poczyniła kroki w kierunku polepszenia relacji z Messim. Wciąż aktualne pozostają też kierunki bardziej egzotyczne jak na warunki piłkarskie, czyli między innymi Stany Zjednoczone oraz Arabia Saudyjska. Wszystko będzie jednak zależeć od woli zawodnika.

Zobacz również: Klopp o Chelsea. “Nic nie powiem bez prawnika”

Komentarze